„Super Mecz” na początku roku. Walka o awans się rozkręca | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Super Mecz” na początku roku. Walka o awans się rozkręca

Super_Mecz
W Pile mieliśmy już kilka wydarzeń związanych z futsalem, które budziły ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców. Warto chociażby wspomnieć mecze z Herthą Berlin, Spartą Praga czy też dwumecz reprezentacji Polski U-21 w składzie z Mateuszem Kosteckim. Tym razem „Super Mecz” odbędzie się już 3 stycznia i z całą pewnością, nie będzie to towarzyska partia szachów. Pilanie w niedzielę 3 stycznia, o godzinie 17:00 zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o awans do I ligi. Warto już dzisiaj rezerwować sobie czas.

Bramy hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile otwarte zostaną dla pierwszych kibiców już od godziny 16:00. Warto tego dnia, dużo wcześniej pojawić się na miejscu, chociażby po to, aby zająć dogodne dla siebie miejsce. Spotkanie z Zieloną Górą wzbudza olbrzymie zainteresowanie i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to mecz ten podobnie jak przed dwoma laty, rozegrany zostanie przy nadkomplecie pilskiej publiczności.

Ponad dwa lata temu, kiedy pilskie Credo Futsal inaugurowało rozgrywki II Ligi Futsalu, na hali jeszcze 40 minut przed rozpoczęciem meczu, na próżno było szukać wolnych krzesełek. Pilscy kibice niezwykle szczelnie wypełnili obiekt należący do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile dopingując niedawno powstały zespół KS Credo Futsal Piła. Doping był tak gromki, że futsaliści z grodu Staszica sprawili naszym sympatykom nie lada niespodziankę i urwali punkty faworyzowanej Zielonej Górze remisując ten mecz 7:7.

Rywale w sezonie 2013/2014 musieli ostatecznie uznać wyższość Cuprum Polkowice i plany na awans odłożyć przynajmniej do następnego sezonu. Rok później trener “biało-zielonych” Maciej Górecki miał niezwykle ciężki orzech do zgryzienia. W składzie brakowało kilku kluczowych graczy w tym najlepszej czwórki, która w całości zasiliła szeregi beniaminka I ligi – wspomnianego już wcześniej Cuprum Polkowice. Warto dodać, że Cuprum w tamtym sezonie było o krok od sprawienia nie lada sensacji i jako beniaminek zagrało w barażach o ekstraklasę, niestety dla polkowiczan – nieudanych. Górecki nie mając w składzie swoich asów, walkę o awans musiał odłożyć na kolejny rok. Zielonogórzanie uplasowali się w środku stawki, a wynik ten z pewnością nie był powodem do dumy, wysoko mierzących sterników klubu.

Obecne rozgrywki to już popisowa gra drużyny z lubuskiego. Do składu po rocznej przerwie powróciło kilku zawodników z Jakubem Turowskim na czele. Górecki namówił również do przejścia kilku kluczowych graczy od innego lokalnego rywala Persy Old Profes Zielona Góra. Doświadczenie, szeroka ławka oraz dobry trener dają naszemu niedzielnemu rywalowi komplet punktów i miano faworyta w walce o bezpośredni awans do I ligi.

Pilanie jednak nie powiedzieli ostatniego słowa. Niedzielni rywale mierzący się w hicie rundy to jedyne dwa zespoły w całej II lidze, które noszą miano niepokonanych. Credo Futsal straciło jednak już 4 punkty, dwukrotnie remisując na wyjeździe. Jeśli drużyna Karola Skiby chce do samego końca być w walce o awans, niedzielny mecz koniecznie musi wygrać. Inny scenariusz, niż wygrana pilan w zasadzie przekreśla nasze szanse na wyższy szczebel rozgrywek. Ewentualne zwycięstwo, po uwzględnieniu wszystkich zaległych spotkań, najprawdopodobniej pozwoli zbliżyć się na granicę jednego punktu do bezpośredniego rywala o pozycję lidera i zachować wciąż bardzo realne szanse na końcowy triumf.

KS Credo Futsal Piła – AZS MOSiR Zielona Góra
03.01.2016, godzina 17:00.

Zapraszamy na najważniejszy w dotychczasowej historii mecz KS Credo Futsal Piła!

Łukasz Stasicki
KS Credo Futsal Piła