Świąteczny PILSKI Biznes Mixer | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Świąteczny PILSKI Biznes Mixer

W przedświątecznej atmosferze spotkali się i podsumowali mijający rok pilscy przedsiębiorcy skupieni i współpracujący w formule biznes mixer.

Przypomnijmy, iż biznes mixer to projekt wspierający integrację przedsiębiorców na lokalnym rynku,  skupiający się na formule umożliwiającej poznanie uczestników wydarzenia oraz profilu działalności nie tylko gospodarza, ale i poszczególnych zaproszonych przedsiębiorców.

Pomysłodawczynią projektu, którego realizację rozpoczęto w grudniu 2016 roku, jest Beata Dudzińska Zastępca Prezydenta Miasta Piły. Partnerem projektu jest Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.

W trakcie wieczoru wręczono pamiątkowe statuetki dla 4 firm, które w tym roku były gospodarzami wydarzenia, a którymi w 2018 były: Zakład Aktywności Zawodowej, Mag Sp. z o.o., Sanita Footwear Sp. z o.o. oraz Pil Building Sp. z o.o.

Zakład Aktywności Zawodowej został założony w 2005 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile. Jego główną misją jest rehabilitacja społeczna i aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych ze znaczną i umiarkowaną niepełnosprawnością. Sztandarowym produktem są torby szyte ze starych banerów reklamowych. ZAZ oferuje pracę w 3 działach: ogrodniczo-porządkowym, opakowań i montażu oraz krawieckim. Warto tu dodać, że Zakład zatrudnia 115 osób w tym 90 ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. W imieniu ZAZ-u statuetkę odebrała Katarzyna Maruda Zastępca Dyrektora.

Spółka MAG funkcjonuje na rynku od prawie 25 lat i w mgnieniu oka stała się liderem w produkcji dekoracji bożonarodzeniowych tworząc autorskie projekty, które realizowane były m. in. w Szanghaju, Leeds czy Rzymie dla Valentino. W imieniu spółki statuetkę odebrał Prezes Zarządu Mariusz Holz.

Sanita Footwear to skandynawski producent chodaków, obuwia letniego i jesienno-zimowego, sprzedawanych na całym świecie. Charakterystyczną cechą części wyrobów jest zastosowanie drewnianych podeszew. W produktach Sanita można zauważyć dziedzictwo minionych lat oraz pasję i zaangażowanie cechujące najlepszych rzemieślników branży obuwniczej. Z pilskiego zakładu Sanita Footwear wyjeżdża pół miliona par butów rocznie w 4 świata strony, a ich zwolennikami są gwiazdy Hollywood m.in. Julia Roberts, Antonio Banderas czy Whoopie Goldberg. W imieniu firmy statuetkę odebrała specjalistka ds. marketingu Dorota Kieca-Łapińska.

Czwartym i ostatnim gospodarzem biznes miksera w roku 2018 był Pil-Building. Firma obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia działalności. Dzięki spółce nasze otoczenie zmieniło się poprzez zrealizowanie 160 inwestycji o łącznej wartości ponad 700 mln złotych. Pil-Building z siedzibą w Pile, realizuje z powodzeniem projekty jako generalny wykonawca na terenie całego kraju. Firma jest w trakcie realizacji „inwestycji z sercem”, czyli budowy Pilskiego Hospicjum. Mottem firmy jest hasło: „Buduj przyszłość z partnerem, na którym możesz polegać.” W imieniu zakładu statuetkę odebrała Joanna Liput – kierownik Działu Techniki i Ofertowania.

Gościem specjalnym finału biznes miksera była prof. dr hab. Agnieszka Ziomek Kierownik Katedry Polityki Gospodarczej i Samorządowej  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz redaktor statystyczny czasopisma „Rynek Pracy”. Profesor zajmuje się problematyką sektorowej polityki gospodarczej i rynku pracy w wymiarze krajowym  i regionalnym, a także badaniem aktualnej sytuacji pracodawców, pracobiorców i dynamiki rozwoju gospodarki lokalnej.  Prelekcja na biznes mikserze dotyczyła innowacyjności i konkurencyjności gospodarki Wielkopolski.

W części rozrywkowej stand-up Błażeja Krajewskiego wywołał uśmiechy na twarzach uczestników wydarzenia. Po części oficjalnej w kuluarach Inwest-Parku odbyły się rozmowy przedsiębiorców w świątecznym klimacie.

Projekt „Biznes, rynek pracy i nowoczesne technologie w Pile i subregionie północnej Wielkopolski” odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły oraz Prezesa Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Jego głównym organizatorem jest spółka miejska Inwest-Park. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych budowaniem relacji i organizacją biznes mixera w siedzibie swojej firmy do udziału w tym projekcie w nadchodzącym 2019 roku.

J. Oburota
fot. J. Oburota, W. Szczerbiński

swiateczny_biznes_mixer00

swiateczny_biznes_mixer10 swiateczny_biznes_mixer01 swiateczny_biznes_mixer02 swiateczny_biznes_mixer03 swiateczny_biznes_mixer04 swiateczny_biznes_mixer05 swiateczny_biznes_mixer06 swiateczny_biznes_mixer07 swiateczny_biznes_mixer08 swiateczny_biznes_mixer09