ŚWIATOWY DZIEŃ MOKRADEŁ! Wybierz się na wycieczkę “W głąb Rynny Jezior Kuźnickich!” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  ŚWIATOWY DZIEŃ MOKRADEŁ! Wybierz się na wycieczkę “W głąb Rynny Jezior Kuźnickich!”

  wycieczka w głab jezior kuznickich

  W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Mokradeł, który przypada 2 lutego, Nadnotecki Instytut UAM w Pile wraz z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra, Polskim Towarzystwem Leśnym – Koło przy UAM w Pile i Fundacją POLEM, LASEM zapraszają na zimową wycieczkę pieszą w Rynnie Jezior Kuźnickich. Wycieczkę poprowadzą dr Paweł M. Owsianny i Mateusz Gutowski.

  Podczas wycieczki wzdłuż rzeki Rudy, wybiegając nieco poza granice rez. „Kuźnik”, przybliżymy rolę mokradeł w przyrodzie i ich znaczenie dla człowieka. Przyjrzymy się działaniom ochronnym, prowadzonym przez Nadleśnictwo Zdrojowa Góra w celu zachowania tych cennych siedlisk. Nie zabraknie także ciekawych obserwacji przyrodniczych i pogadanek historyczno-krajoznawczych. Naszą zimową wędrówkę zakończymy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami!

  Kiedy? 2 lutego 2019, godz. 9:30

  Gdzie? zbiórka na parkingu przy Zalewie Koszyckim, na wysokości wejścia do rez. “Kuźnik”

  Długość trasy? 6 km

  Co warto zabrać? ubiór dostosowany do warunków pogodowych, buty terenowe, prowiant, termos, kiełbaski na ognisko :)

  Wstęp wolny! Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej lub po okazaniu zgody rodzica/prawnego opiekuna.

  (SE)