Świetlana przyszłość przed Polonią Piła. Jarosław Hampel wzmocni jej szeregi! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Świetlana przyszłość przed Polonią Piła. Jarosław Hampel wzmocni jej szeregi!

Polonię Piła w obecnej sytuacji finansowej klubu nie byłoby stać na pozyskanie tego znakomitego zawodnika. Wychowanek pilskiego klubu, obecnie zawodnik Fogo Unii Leszno, podjął – w ocenie wielu – kuriozalną decyzję, aby w sezonie 2019 wzmocnić szeregi drużyny z Grodu Staszica. Zwyciężyła nostalgia nad merkantylizmem.

Jarosław Hampel – śladem Kuby Błaszczykowskiego, który za symboliczne 500+ wzmocnił szeregi Wisły Kraków, aby wydobyć krakowski klub z matni – pokazał, że w życiu liczy się nie tylko mamona, a ważniejszy od niej może być sentyment do klubu i miasta, gdzie ten wspaniały zawodnik i człowiek zdobywał swoje żużlowe i mistrzowskie ostrogi.

- Nie jestem już pierwszej młodości (przyp. red. 17 kwietnia Jarek skończy 37 lat), a cały czas obserwując poczynania klubu z Piły – gdzie w 1998 roku uzyskałem licencję żużlową, zostałem po raz pierwszy wicemistrzem Polski seniorów oraz wraz z kolegami z zespołu zostałem drużynowym Mistrzem Polski, a w 2018 roku właśnie w Pile, po raz pierwszy zdobyłem „Złoty Kask” – po długich przemyśleniach postanowiłem wspomóc klub znad Gwdy w tym sezonie, za symboliczne 500+. Zdaję sobie sprawę, że będę musiał słono zapłacić za zerwanie kontraktu z Unią Leszno, ale cóż… zwyciężyła wielka sympatia do pilskiej Polonii. Pragnę odbyć tę podróż sentymentalną na „stare śmieci” i przeżywać wraz z jednymi z najlepszych w kraju kibicami odrodzenie się pilskiego klubu. Wierzę, że fani będą w nadkomplecie przybywali na każdy mecz ligowy oraz pozostałe zawody rozgrywane na stadionie przy Bydgoskiej w Pile. Do zobaczenia na pilskim stadionie! – wyjaśnia motywy swojej decyzji Jarek Hampel.  

***

Przypomnijmy. Jarek Hampel to m.in. dwukrotny indywidualny wicemistrz świata z 2010 i 2013 roku i sześciokrotny drużynowy mistrz świata z 2005, 2007, 2009, 2010, 2011 i 2013 roku.

M.M.

swietlana_przyszlosc1_01

swietlana_przyszlosc1_04 swietlana_przyszlosc1_02 swietlana_przyszlosc1_03