Świetny występ zawodników Sportów Walki Piła na MP K1

W drugi weekend czerwca 2021 roku w Legnicy odbyła się najważniejsza impreza w amatorskim Kickboxingu w tym roku. Mistrzostwa Polski K1 seniorów i juniorów zgromadziły prawie 300 zawodników z 76 klubów. Piłę i Sporty Walki reprezentowała piątka czołowych zawodników – Dawid Siek, Piotr Woźniak, Alicja Bartosińska, Miłosz Bogucki i Maciej Różyło.

Końcowy wynik pilan mówi sam za siebie. Każdy z zawodników do domu wrócił ze zdobyczą medalową a klub Sporty Walki Piła został sklasyfikowany na 4 miejscu wśród 76 zgłoszonych do Mistrzostw klubów!

Wśród seniorów Piotr Woźniak w kategorii 57 kg został Mistrzem Polski zdobywając ten tytuł już po raz piąty z rzędu! (Trzy pierwsze tytuły zostały zdobyte w juniorach, ostatnie dwa już w gronie seniorów). Po zakończonym turnieju Woźniak otrzymał powołanie do Kadry Narodowej seniorów K1 i ma dużą szansę na reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata które w październiku odbędą się we Włoszech!

Miejsce w kadrze narodowej ma również Dawid Siek, który tym razem wystąpił w wyższej niż zwykle kategorii 75 kg. Po trzech świetnych pojedynkach ostatecznie zdobywa brązowy medal w najtrudniejszej zdaniem wielu kategorii!

Świetnie spisali się także juniorzy pilskiego klubu. Złote medale zdobyli Miłosz Bogucki (kolejny świetny występ w tym roku gwarantujący występ w Mistrzostwach Europy juniorów w listopadzie w Czarnogórze) oraz Alicja Bartosińska dla której jest to pierwsze złoto w karierze. Ostatni z pilan Maciej Różyło zdobywa srebrny medal w gronie juniorów młodszych i również on otrzymuje powołanie do kadry juniorów!

W przeddzień zawodów do zawodników dotarła świetna wiadomość że po trzyletniej próbie kickboxing został pełnowartościowym sportem olimpijskim. To znakomita wiadomość dla polskiej reprezentacji, która na wszystkich międzynarodowych imprezach zawsze znajduje się w czołówce klasyfikacji medalowej.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój naszych zawodników i liczymy że w przyszłości któryś z nich zdobędzie medal olimpijski!

W tym samym czasie w Koszalinie w turnieju bokserskim wystąpiły juniorki sekcji bokserskiej Sportów Walki. Oliwia Stolarczyk stoczyła pojedynek nie punktowany natomiast Julianna Rutkowska zwyciężyła w prestiżowym pojedynku z zawodniczką Szamotuły Boxing Team Dagmarą Kaliszan. Występ dziewczyn dobrze prognozuje przed Mistrzostwami Polski juniorek w boksie które odbędą się już w tym tygodniu!