Świętowali pilscy rzemieślnicy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Świętowali pilscy rzemieślnicy

  23 kwietnia uroczystą Mszą św. w Motylewie rozpoczęto obchody Dnia Rzemiosła. Mszę sprawował ks. Leonard Zych i ks. Dariusz Presnal. O oprawę muzyczną zadbał chór HALKA. Dalsza część uroczystości odbyła się w Sali Tradycji w Pilskim Cechu.

  W okolicznościowym przemówieniu, po przywitaniu zaproszonych gości, Starszy Cechu – Jan Janczewski wspominał o konieczności ciągłego dokształcania się, samorozwoju, szukaniu nowych technologii, pomysłów. Zaznaczył, że dokonania rzemieślników pilskiego Cechu mają swoje odzwierciedlenie w rozwój naszego regionu. Zachęcał do szkolenia uczniów w zawodach rzemieślniczych i pokazywania ich umiejętności w różnego rodzaju konkursach.

  Uroczystość Dnia Rzemiosła to okazja do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i podziękowań.

  Na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu przyznała odznaki „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”.

  Za zaangażowanie i promowanie środowiska rzemieślniczego odznaczenia otrzymali:

  Srebrna:

  Anna Wiluś – pracownik Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile

  Piotr Józefowicz – pracownik Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile

  Teresa Piotrowska – pracownik „FOTO-DANIEL” w Pile

  Alicja Rożek -    pracownik Zakładu Instal. Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile

  Wojciech Thiede – pracownik Zakładu Instal. Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile

  Marek Wojczyński – pracownik Zakładu Instal. Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile

  Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za wybitne osiągnięcia i zasługi dla Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznał Dyplom z medalem CRR dla:

  Urszuli Kwiatkowskiej – Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w Pile, za dotychczasową współpracę z Pilskim Cechem, zaangażowanie osobiste w zakresie promocji Rzemiosła w zawodzie FRYZJER oraz osobisty udział w Pilskich Targach Pracy i konkursach fryzjerskich.

  Franciszka Miedzińskiego – CHRUPEK” PPHU Sp.J. Miedzińscy F.P.T. w Złotowie, za dotychczasową współpracę z Pilskim Cechem, zaangażowanie osobiste, pomoc materialną w organizacji Mistrzostw Piły w jedzeniu pączków i promocji Pilskiego Rzemiosła na terenie Powiatu Pilskiego.

  Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile wyróżnił za długoletnie prowadzenie działalności gospodarczej – Dyplomem Jubileuszowym za 25 lat prowadzenia działalności gospodarczej:

  Jana i Adama Praniuk – PHU AMON w Pile

  Już po raz kolejny Cech Rzemiosł Różnych w Pile wraz z rzemieślnikami brał udział w VII Subregionalnych Targach Pracy i Kariery w Pilskim Inwestparku. W związku z tym Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile złożył podziękowanie za zaangażowanie i prezentację „na żywo” efektów nauki w zawodach rzemieślniczych dla mistrzów zawodu:

  Anna Palus i Urszula Kwiatkowska – Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w Pile

  Jerzy Witkowski – Zakład Ogólnobudowlany w Pile

  Daniel Balukiewicz – FOTO-DANIEL w Pile

  Tadeusz Dziekan - Zakład Tapicerski w Pile

  Stanisław Smoguła – ELZAS w Pile

  Adam Luboński – AUTO-LUBOŃSKI w Pile

  Wiesława i Janusz Dudek – Piekarnia-Ciastkarnia ROGALIK w Trzciance

  Danuta Nowak – Hurt Detal Art. Przemysłowe, Ogumienie i Wyroby Gumowe

  Magdalena Dudek – Przybolewska – kwiaciarnia TWÓJ OGRÓD w Pile.

  Na zakończenie Uroczystości Starszy Cechu Rzemiosł Różnych pogratulował wszystkim odznaczonym i życzył im dalszych sukcesów w pracy.

  (SE)
  Foto: Andrzej Zaranek

  swietowali_pilscy_rzemieslnicy00

  swietowali_pilscy_rzemieslnicy23 swietowali_pilscy_rzemieslnicy01 swietowali_pilscy_rzemieslnicy02 swietowali_pilscy_rzemieslnicy03 swietowali_pilscy_rzemieslnicy04 swietowali_pilscy_rzemieslnicy05 swietowali_pilscy_rzemieslnicy06 swietowali_pilscy_rzemieslnicy07 swietowali_pilscy_rzemieslnicy08 swietowali_pilscy_rzemieslnicy09 swietowali_pilscy_rzemieslnicy10 swietowali_pilscy_rzemieslnicy11 swietowali_pilscy_rzemieslnicy12 swietowali_pilscy_rzemieslnicy13 swietowali_pilscy_rzemieslnicy14 swietowali_pilscy_rzemieslnicy15 swietowali_pilscy_rzemieslnicy16 swietowali_pilscy_rzemieslnicy17 swietowali_pilscy_rzemieslnicy18 swietowali_pilscy_rzemieslnicy19 swietowali_pilscy_rzemieslnicy20 swietowali_pilscy_rzemieslnicy21 swietowali_pilscy_rzemieslnicy22