ŚWIROWISKO czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

ŚWIROWISKO czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski

W marcu jak w garncu, ale w Ujskim Domu Kultury żadna pogoda nie jest straszna. To nic, że wieje, to nic, że pada. Na ujskiej scenie zawsze jest pozytywnie i twórczo. W sobotę, 9 marca z okazji Dnia Kobiet było i zabawnie, i muzycznie. Wystąpił Teatr Hals z Gdyni z programem kabaretowym „Świrowisko”.
 
W sobotę, 9 marca ujska publiczność miała okazję obejrzeć program kabaretowy „Świrowisko” czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski. Artyści z Teatru Hals pokazywali w krzywym zwierciadle naszą obyczajowość, narodowe przywary, polskie absurdy, których jakby coraz więcej w obecnej rzeczywistości. Ukazywali głupotę ludzką, niezależnie od opcji politycznych, pochodzenia czy statusu społecznego. W kabaretowych skeczach demaskowali niedoskonałe prawo, prywatę, pyskówki pseudopolityków oderwanych od rzeczywistości czy niekompetencję ludzi na stanowiskach. Pojawiły się wątki dotyczące problemów w służbie zdrowia, oświacie, temat patologii rodzinnych itp. Artyści obśmiewali też m.in. zamiłowanie rodaków do alkoholu i programy rozrywkowe, gdzie poziom artystyczny wykonawców oceniany jest ilością wysyłanych sms-ów. W “Świrowisku” były skecze, były piosenki kabaretowe, a wszystko w granicach dobrego smaku. Hals bawił, nikogo personalnie nie obrażając ani nie ośmieszając.

Przed ujską publicznością wystąpili: Mirosław Rymarz – aktor, piosenkarz, reżyser; Jan Mazur – artysta estradowy, kompozytor, autor muzyki do piosenek, muzyki do spektakli teatralnych, aranżer; Wojciech Cieślak – muzyk, piosenkarz, artysta kabaretowy.

Teatr Hals działa od marca 1992 roku. – Naszą zasadą jest to, że nie ważne jakim halsem płyniesz – lewym, czy prawym, ale ważne, żeby do przodu- mówią o swojej twórczości artyści.

Grupa występuje na terenie całego kraju prezentując muzyczne spektakle teatralne, programy estradowe, kabaret autorski, jak również programy edukacyjne dla młodzieży szkolnej.

Ujski Dom Kultury

swirowisko_czyli1_01

swirowisko_czyli1_06 swirowisko_czyli1_02 swirowisko_czyli1_03 swirowisko_czyli1_04 swirowisko_czyli1_05