Szkolenie w zakresie pojazdów hybrydowych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Szkolenie w zakresie pojazdów hybrydowych

  W dniach 20-22 lutego 2017 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile przedstawiciele Autoryzowanej Stacji Dealerskiej Toyota Tadeusz Ukleja z Ujścia przeprowadzili dla strażaków z powiatu pilskiego szkolenie w zakresie pojazdów o napędzie hybrydowym.

  Informacje o autach hybrydowych omawiane są już od kilku lat w trakcie doskonalenia zawodowego przez strażaków. Po raz pierwszy podczas szkolenia udało się zorganizować szkolenie teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem dwóch modeli samochodów hybrydowych. Szkolenie umożliwiło w praktyce poznać podstawowe aspekty dotyczące pojazdów hybrydowych. Podczas szkolenia przedstawiciele Toyoty wyjaśnili jak rozpoznać na drodze auto hybrydowe, jakie systemy znajdują się w pojazdach hybrydowych oraz z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać strażacy podczas działań ratowniczo – gaśniczych.

  W szkoleniu uczestniczyło 87 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 w Pile oraz strażacy z jednostek OSP w KSRG z Kaczor, Starej Łubianki, Szydłowa, Ujścia, Łobżenicy i Białośliwia.

  Opracował: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
  Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

  szkolenie_w_zakresie00

  szkolenie_w_zakresie05 szkolenie_w_zakresie01 szkolenie_w_zakresie02 szkolenie_w_zakresie03 szkolenie_w_zakresie04