Szkolenie z autobusami hybrydowymi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Szkolenie z autobusami hybrydowymi

W dniach 7-9 maja pilscy strażacy zapoznali się z autobusami hybrydowymi będącymi na wyposażeniu Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Pile.  Szkolenie zorganizowane zostało bezpośrednio na terenie MZK w Pile.

Podczas szkolenia wykorzystany został jeden z sześciu stacjonujących w Pile niskopodłogowych autobusów hybrydowych Solaris Urbino Hybrid.  Przedstawiciele zakładu omówili  systemy bezpieczeństwa, które znajdują się w autobusach hybrydowych oraz  zagrożenia mogą się spotkać strażacy podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. W praktyce zaprezentowane zostało awaryjne otwieranie drzwi wejściowych  do autobusu, omówiona została instalacja automatycznego gaszenia pożaru oraz budowa i wyposażenie autobusów nowej generacji.

Dla porównania zaprezentowany został również starszy model autobusu o tradycyjnym napędzie silnikiem wysokoprężnym. W prezentacji dwóch modeli autobusów jeżdżących
w komunikacji miejskiej po pilskich ulicach uczestniczyło 50 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 i 2 PSP w Pile.

Opracował: bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Zdjęcia: st. kpt. Michał Warykasz

szkolenie_z_autobusami_hybrydowymi00

szkolenie_z_autobusami_hybrydowymi06 szkolenie_z_autobusami_hybrydowymi01 szkolenie_z_autobusami_hybrydowymi02 szkolenie_z_autobusami_hybrydowymi03 szkolenie_z_autobusami_hybrydowymi04 szkolenie_z_autobusami_hybrydowymi05