Szkoły z powiatu pilskiego zapraszały absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Szkoły z powiatu pilskiego zapraszały absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów

Kilkaset uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu wzięło udział w Pilskich Targach Edukacyjnych. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile wszystkie szkoły średnie prowadzone przez powiat pilski przedstawiły swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.

W tym roku wydarzenie to było wyjątkowe, bo skierowane zarówno do uczniów ostatnich klas szkól podstawowych, jak i ostatnich klas gimnazjów.

- Skorzystajcie z możliwości poznania szkół prowadzonych przez Powiat Pilski. Mamy bardzo ciekawą ofertę i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nasze placówki są świetnie przygotowane na wasze przyjęcie. Dla nikogo z was miejsca na pewno nie zabraknie – mówił otwierając targi wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.

Na stoiskach szkół można było m.in. spróbować wypieków uczniów pilskiego Gastronomika, zobaczyć jak młodzież z Budowlanki przygotowuje projekty domów oraz porozmawiać z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Pile.

Do swoich placówek zachęcali przede wszystkim rówieśnicy, ale i nauczyciele oraz dyrektorzy.

W tym roku szkoły średnie spodziewają się przyjąć 2774 nowych uczniów, a przygotowały 2880 miejsc. Oferta od nowego roku też będzie o wiele bardziej  atrakcyjna. Już od marca w sześciu szkołach rusza wieki projekt warty ponad 4 mln zł, budowy nowych pracowni dydaktycznych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, a od nowego roku szkolnego ponad 900 uczniów będzie mogło  skorzystać z ciekawych kursów nauki zawodu.

Starostwo Powiatowe w Pile

szkoly_z_powiatu_zapraszaly1_01

szkoly_z_powiatu_zapraszaly1_06 szkoly_z_powiatu_zapraszaly1_02 szkoly_z_powiatu_zapraszaly1_03 szkoly_z_powiatu_zapraszaly1_04 szkoly_z_powiatu_zapraszaly1_05