Szykują się zmiany na ulicy Konopnickiej w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Szykują się zmiany na ulicy Konopnickiej w Pile

Być może jeszcze w tym roku krótki odcinek przy ulicy Konopnickiej zmieni swoje oblicze. Obecnie trwa przetarg na budowę ulicy M. Konopnickiej na odcinku od Placu Staszica do ronda na ul. Zygmunta Starego, realizowana w ramach zadania pn: „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej, poprzez zmiany mobilności miejskiej w centrum miasta Piły w rejonie Placu Staszica”.

- Jest to ważne miejsce komunikacyjnie oraz miejsce, które od kilku lat przechodzi zmiany, które nie są aż tak bardzo widoczne na zewnątrz. Ten fragment chcemy wspólnie zrobić z inwestorem, jakim jest Park Handlowy, stąd obecność z nami jego przedstawiciela, pana Sławomira Kurzaca. Dzięki tej inwestycji otrzymamy dostęp do kolejnego fragmentu miasta, powiedzmy na skróty. Będzie to też inwestycja, która odciążyć ma ulicę 14 Lutego tak, aby w przyszłości dokończyć tą ulicę w takim samym standardzie jak jest obecnie zrobiona. Będzie to możliwe dzięki budowie tego małego odcinka ul. Konopnickiej – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

-  Inwestycja ta obejmuje przebudowę drogi o odcinku 100 metrów. Może nie jest to duży odcinek, ale bardzo istotny, bo tym sposobem zostanie wykonane połączenie z ulicą Zygmunta Starego i Rondem Unii Europejskiej. Inwestor wyłoniony w przetargu (czas do składania dobrych ofert to 7 sierpnia br.) wykona jezdnię, ciągi pieszo–rowerowe z oświetleniem i odwodnieniem. Liczymy, że wykonawca tą inwestycję wykona do końca roku. Następnie czynności związane z odbiorem i uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie – wyjaśnia Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich.

Na konferencji prasowej był obecny inwestor obiektu – Parku Handlowego, który ma powstać przy odcinku tej budowanej ulicy Konopnickiej. Sławomir Kurzac z firmy Partner Commercial mimo zapytań ze strony dziennikarzy nie zdradził, co konkretnie ma być w obiekcie, który wybuduje na swojej działce o powierzchni ok. 1 h, którą posiada od 2011 roku. Jednak zdradził, że jest po rozmowach z partnerami, którzy chcą być w Pile ze swoją ofertą, której w naszym mieście jeszcze nie ma. Obiekt ma posiadać miejsca parkingowe.

Sebastian Daukszewicz

szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej00

szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej16 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej01 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej02 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej03 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej04 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej05 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej06 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej07 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej08 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej09 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej10 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej11 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej12 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej13 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej14 szykuja_sie_zmiany_na_konopnickiej15