Taneczny maraton gorących serc | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Taneczny maraton gorących serc

Podczas gdy wielu szykowało kreacje na andrzejkowe szaleństwa, oni postawili na taniec. Dokładnie na trzy godziny tanecznego widowiska pod nazwą „Maraton charytatywny zumba fitness & urbhanize”. Terminologia dla niewtajemniczonych dość skomplikowana, ale przesłanie było proste: wspólna zabawa w słusznym celu – wsparcia budowy pilskiego hospicjum. Impreza zgromadziła 160-osobową grupę tancerzy w różnym wieku i wspaniałych, doświadczonych instruktorów z Magdaleną Walkowiak na czele. Hala pilskiego „Gastronomika” tętniła życiem przez cały sobotni wieczór, 26 listopada.

Wydarzeniu patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który powiedział: – To była rewelacyjna impreza z wyjątkowym przesłaniem. Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy ten maraton zorganizowali. Oczywiście, nie można zapomnieć o Towarzystwie Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. I o dziesiątkach innych osób, które bawiąc się, niosły bezcenną pomoc. Nie sposób wszystkich wymienić, ale każdemu z osobna bardzo serdecznie dziękuję!

I szef powiatu, i Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, z podziwem obserwowali to, co działo się na deskach parkietu. Jednak tego dnia rytm wystukiwały nie tylko buty tancerzy, ale również serduszka dzieci, które – dzięki animatorkom z klubu Sailing Team Ferajna – spędziły czas w bardzo atrakcyjnej formie.

Kilka słów o wymiernym aspekcie wydarzenia: wspólnymi siłami udało się zebrać 2 936 złotych. Te siły kumulowały się również dzięki Oliwii Walas i Jakubowi Mendlikowi, tancerzom z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, dzięki Urszuli Mrall, dyrektorowi Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz uczniom tej placówki, a także dzięki stowarzyszeniom „Europa Donna” i „Spełniamy Marzenia”.

Jeszcze raz okazało się, że kto się dzieli, ten wygrywa. Bo serce jest naprawdę szczęśliwe, kiedy bije dla kogoś, nie dla siebie.

A.M.

taneczny_maraton00

taneczny_maraton07 taneczny_maraton01 taneczny_maraton02 taneczny_maraton03 taneczny_maraton04 taneczny_maraton05 taneczny_maraton06