Targi Pracy szansą dla młodzieży i bezrobotnych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Targi Pracy szansą dla młodzieży i bezrobotnych

Pod patronatem Tętna Regionu

6 i 7 kwietnia w Inwest Parku w Pile, miała miejsce IX edycja Subregionalnych Tagów Pracy i Kariery, które tradycyjnie cieszyły się sporym zainteresowanie mieszkańców Piły, ale również nie zabrakło osób z  regionu. Podczas wiosennej edycji targów zaprezentowana została oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy. Tradycyjnie z ofertą wyszedł do młodych uczniów Cech Rzemiosł Różnych w Pile.

Pierwszy dzień to Targi Edukacyjne pt. „Klub Profesjonalistów i kształcenie zawodowe”. To podczas tego dnia osoby, które kończą gimnazjum lub liceum, a nie wiedzą jeszcze jak pokierować swoją dalszą edukacją, mogły uzyskać wiedzę, która na pewno będzie pomocna w podjęciu decyzji o swojej dalszej przyszłości. Młodzi ludzie mogli skorzystać z doradztwa zawodowego, gdzie uzyskiwali odpowiedź na pytania jak tworzyć dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, czy napisać CV.

Drugi dzień to Targi Pracy i Kariery pt „Pracuj i zamieszkaj w Pile”.  W sobotę firmy miały okazję do zaprezentowania swojej oferty potencjalnym kandydatom do pracy. Rozmowa z szefem to najszybsza droga do zdobycia pracy, a taka też była okazja podczas targów pracy. Obecność na Targach pozwoliła też zebrać opinie o firmie oraz informacje o postrzeganiu jej na regionalnym rynku pracy.

Jak mówią organizatorzy, dużym powodzeniem odwiedzających cieszyła się nowość tej edycji targów, czyli strefa „Zamieszkaj w Pile”.W strefie tej prezentowano oferty działek pod zabudowę jednorodzinną. Pilscy deweloperzy przedstawili swoją ofertę mieszkaniową w zabudowie wielorodzinnej. Fachową poradą służyli także pracownicy biur nieruchomości oraz banków.

Podczas targów edukacyjnych, zainaugurowano Klub Profesjonalistów Piła. Celem Klubu Profesjonalistów jest właśnie zainteresowanie kształceniem zawodowym uczniów gimnazjum i ostatnich klas szkół podstawowych. Gmina Piła i pilscy przedsiębiorcy powołali do życia Klub Profesjonalistów, bowiem wspólne działania w tym zakresie z całą pewnością przyniosą wymierne korzyści przedsiębiorcom i absolwentom. W ramach członkostwa w Klubie Profesjonalistów dla młodzieży zostały zaplanowane wyjazdy studyjne do przedsiębiorstw w trakcie roku szkolnego, spotkania z doradcami zawodowymi oraz prelekcje nt. rozwoju rynku pilskiego i rynku pracy w Pile. Partnerami projektu z ramienia pilskich przedsiębiorstw są: Philips Lighting Poland i Thule Group.

Sebastian Daukszewicz

targi_pracy_szansa00

targi_pracy_szansa75 targi_pracy_szansa01 targi_pracy_szansa02 targi_pracy_szansa03 targi_pracy_szansa04 targi_pracy_szansa05 targi_pracy_szansa06 targi_pracy_szansa07 targi_pracy_szansa08 targi_pracy_szansa09 targi_pracy_szansa10 targi_pracy_szansa11 targi_pracy_szansa12 targi_pracy_szansa13 targi_pracy_szansa14 targi_pracy_szansa15 targi_pracy_szansa16 targi_pracy_szansa17 targi_pracy_szansa18 targi_pracy_szansa19 targi_pracy_szansa20 targi_pracy_szansa21 targi_pracy_szansa22 targi_pracy_szansa23 targi_pracy_szansa24 targi_pracy_szansa25 targi_pracy_szansa26 targi_pracy_szansa27 targi_pracy_szansa28 targi_pracy_szansa29 targi_pracy_szansa30 targi_pracy_szansa31 targi_pracy_szansa32 targi_pracy_szansa33 targi_pracy_szansa34 targi_pracy_szansa35 targi_pracy_szansa36 targi_pracy_szansa37 targi_pracy_szansa38 targi_pracy_szansa39 targi_pracy_szansa40 targi_pracy_szansa41 targi_pracy_szansa42 targi_pracy_szansa43 targi_pracy_szansa44 targi_pracy_szansa45 targi_pracy_szansa46 targi_pracy_szansa47 targi_pracy_szansa48 targi_pracy_szansa49 targi_pracy_szansa50 targi_pracy_szansa51 targi_pracy_szansa52 targi_pracy_szansa53 targi_pracy_szansa54 targi_pracy_szansa55 targi_pracy_szansa56 targi_pracy_szansa57 targi_pracy_szansa58 targi_pracy_szansa59 targi_pracy_szansa60 targi_pracy_szansa61 targi_pracy_szansa62 targi_pracy_szansa63 targi_pracy_szansa64 targi_pracy_szansa65 targi_pracy_szansa66 targi_pracy_szansa67 targi_pracy_szansa68 targi_pracy_szansa69 targi_pracy_szansa70 targi_pracy_szansa71 targi_pracy_szansa72 targi_pracy_szansa73 targi_pracy_szansa74