Triumf juniorów z Gniezna i Leszna w Pile
15 maja na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Pile odbyła się III runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski z udziałem zawodników pilskiej Polonii. Na torze pierwszoligowca najlepsze okazały się zespoły Aforti Startu Gniezno oraz Fogo Unii Leszno, które uzbierały po 18 punktów. Pilanie, którzy wystąpili w składzie m.in. z debiutującymi oficjalnie w zawodach na pilskim torze Oskarem Roweckim i Piotrem Gryszpińskim – zajęli wraz z Ostrowem ostatnią pozycję w końcowej klasyfikacji zawodów.
I-II. Start Gniezno – 18:
7. Norbert Krakowiak – 11 (3,3,3,2)
8. Damian Stalkowski – 5 (1,3,1)
9. Maksymilian Bogdanowicz – 2 (2,w,w)
I-II. Unia Leszno – 18:
13. Jaimon Lidsey – 7+1 (3,0,3,1*)
14. Wiktor Trofimow – 7+1 (2*,3,2)
15. Kacper Pludra – 4+1 (1,1,2*)
III. Stal Gorzów – 16:
16. Mateusz Bartkowiak – 4 (1,3,0,-)
17. Alan Szczotka – 5 (0,2,3)
18. brak zawodnika
24. Hubert Czerniawski – 7+3 (2*,1*,2,2*)
IV. Falubaz Zielona Góra – 14:
10. Sebastian Niedźwiedź – 5 (0,2,3,0)
11. Alex Zgardziński – 8 (2,3,3)
12. Mateusz Tonder – 1+1 (1*,0,0)
22. Jakub Osyczka – ns
V-VI. Polonia Piła – 12:
1. Patryk Fajfer – 7 (3,3,-,1)
2. Piotr Gryszpiński – 3 (1,2,0)
3. Oskar Rowecki – 1 (0,1,0)
19. Paweł Staniszewski – 1 (1)
V-VI. TŻ Ostrovia Ostrów – 12:
4. Kamil Nowacki – 6 (2,1,2,1)
5. Nikodem Bartoch – 2 (0,0,2)
6. Marcel Studziński – 4+1 (0,1*,3)
Bieg po biegu
1. Fajfer, Nowacki, Gryszpiński, Bartoch
2. Krakowiak, Zgardziński, Stalkowski, Niedźwiedź
3. Lidsey, Trofimow, Bartkowiak, Szczotka
4. Fajfer, Niedźwiedź, Tonder, Rowecki
5. Krakowiak, Bogdanowicz, Pludra, Lidsey
6. Bartkowiak, Czerniawski, Nowacki, Studziński
7. Stalkowski, Gryszpiński, Rowecki, Bogdanowicz (w/u)
8. Zgardziński, Szczotka, Czerniawski, Tonder
9. Trofimow, Nowacki, Pludra, Bartoch
10. Krakowiak, Czerniawski, Stalkowski, Bartkowiak
11. Lidsey, Pludra, Staniszewski, Rowecki
12. Niedźwiedź, Bartoch, Studziński, Tonder
13. Szczotka, Czerniawski, Fajfer, Gryszpiński
14. Zgardziński, Trofimow, Lidsey, Niedźwiedź
15. Studziński, Krakowiak, Nowacki, Bogdanowicz (w/u)
Sebastian Daukszewicz