Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły“ | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły“

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego od poczatku nowego roku szkolnego spotykają się sukcesywnie z uczniami klas pierwszych w celu przeprowadzenia pogadanek na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz potrzeby noszenia światłoodblasków po zmroku, a także w czasie mgły.

Tym razem pilski WORD odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Pile. Na miejscu czekała na nich wielka niespodzianka w postaci wizyty siatkarek Enea PTPS Piła Emilii Szubert oraz Jessicy Walker. Pilskie siatkarki bardzo chętnie odpowiadały na pytania dzieci, rozdawały autografy, pomagały wręczać światłoodblaski oraz wycinać samoprzylepne elementy swiatłoodblaskowe. Pozowały też do wspólnych fotografii.

Na zakończenie spotkania uczniowie praktycznie przećwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię w miasteczku ruchu drogowego przy WORD.

M.M.

bezpieczna_droga_do_szkoly00

bezpieczna_droga_do_szkoly11 bezpieczna_droga_do_szkoly01 bezpieczna_droga_do_szkoly02 bezpieczna_droga_do_szkoly03 bezpieczna_droga_do_szkoly04 bezpieczna_droga_do_szkoly05 bezpieczna_droga_do_szkoly06 bezpieczna_droga_do_szkoly07 bezpieczna_droga_do_szkoly08 bezpieczna_droga_do_szkoly09 bezpieczna_droga_do_szkoly10