Trwa dobra passa lekkoatletów pilskiej GWDY | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Trwa dobra passa lekkoatletów pilskiej GWDY

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie startowali w dwóch ważnych imprezach mistrzowskich, wywalczając łącznie 40 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

We Włocławku juniorzy startowali w ramach Mistrzostw Polski Juniorów. Bohaterką w zespole Gwdy była Agata Trzaskalska, która w świetnym stylu awansowała do biegu finałowego na dystansie 100 ppł. W eliminacjach uzyskała 14,72, a w finałowym biegu w gronie najlepszych polskich płotkarek w kategorii juniorek zajęła szóste miejsce z bardzo wartościowym rekordem życiowym 14,76, bijąc tym samym rekord klubu. Po świetnym występie Agaty kilka tygodni wcześniej w Mistrzostwach Polski Juniorów w 7-boju, tym razem potwierdziła, że jest bardzo wszechstronną i utalentowaną lekkoatletką. Wysokie dziewiąte miejsce w chodzie na 10.000 m zajął Radosław Sójka – 54;47,07, przyczyniając się tym samym do zwiększenia dorobku punktowego klubu. Z rekordem życiowym 15:54,45 w biegu na 5.000 m zakończył swój występ Krystian Szymański, Mateusz Fąs uzyskał w biegu na 2000 m prz rezultat 6:57,70, a Jan Poczewski w biegu na 800 m – 2:00,92.

Znakomicie zaprezentowała się w Młodzieżowych Mistrzostwach  Polski w Sieradzu Sandra Szpott. W maju wywalczyła  tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski w biegu na 10.000 m. Tym razem ta utalentowana biegaczka Gwdy wystartowała w biegu na 1500 m i 5.000 m. W pierwszym dniu zawodów Sandra pobiegła na 1500 m zajmując w bardzo silnej stawce czołowych polskich biegaczek piątą pozycję, ze świetnym rekordem życiowym 4:25,78, poprawiając go aż o 4,5 sek, bijąc oczywiście rekord klubu. W następnym dniu Sandra walczyła na dystansie 5.000 m, zajmując ostatecznie wysoką szóstą lokatę, z rezultatem 17:24,65. W ten sposób Sandra Szpott potwierdziła swymi udanymi trzema występami w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, że należy do ścisłej czołówki krajowej w biegach średnich i długich. Ma ona też ambicje, aby dobrze również wypaść w Mistrzostwach Polski Seniorów w Lublinie.

Dwójka innych czołowych lekkoatletów Gwdy startowała w Międzynarodowym Mitingu we Francji. Adrian Wyrzykiewicz w swoim biegu na 800 m zajął trzecią lokatę z wynikiem 1:53,09, a  Dawid Borowik w biegu na 400 m był piąty z rezultatem 50,33.

Sześcioosobowa grupa juniorów młodszych, zawodników Gwdy, czeka na  potwierdzenie udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie. W zawodach eliminacyjnych uzyskali takie wyniki, które pozwolą im wystartować w tej dużej, mistrzowskiej imprezie, która odbędzie się 27-29 lipca.

Z.Ł.