„Tu wizje nabierają kształtu!” – o biznesie w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Tu wizje nabierają kształtu!” – o biznesie w Pile

pila_fot_3

„Tu wizje nabierają kształtu!” – tak brzmi hasło, które towarzyszy logo miasta Piły. Coraz większa liczba poważnych inwestorów kupujących grunty miejskie pod lokalizację zakładów produkcyjnych świadczy o tym, że w Pile naprawdę realizują się plany inwestycyjne polskich i zagranicznych przedsiębiorstw.

6 marca 2017 r. miasto Piła podpisało umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja obszarów poprzemysłowych na terenie miasta Piły – rozwój strefy przemysłowej Piła południowo-wschodnia”. Za ponad 12 mln zł przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 zostały uzbrojone grunty pod inwestycje przy ul. Młodych. Do użytku zostało oddanych ok 1,450 km rozbudowywanych i wybudowanych dróg wewnętrznych, 2,057 km kanalizacji deszczowej, 1,670 km kanalizacji sanitarnej, 1,647 km sieci wodociągowej, 2,945 km instalacji energetycznej oraz 1,541 km kanału telekomunikacyjnego. Na 12,5 ha powierzchni mogą już budować się zakłady produkcyjne, usługowe, składy i magazyny. W 2017 r. blisko 7,5 ha grunt zakupiła firma FLEX SOLUTIONS POLAND sp. z o. o., a pod koniec 2018 r. na zakup nieruchomości przy ul. Młodych zdecydowała się ZBYSZKO COMPANY SPÓŁKA AKCYJNA.

- Decydując się na tę inwestycję, odwiedziliśmy wiele nieruchomości w okolicy. Wybraliśmy Piłę z przyczyn  dla nas jasnych – to pięknie przygotowana nieruchomość inwestycyjna, bardzo dobre miejsce – tak jak powinien dziś wyglądać biznes – powiedział podczas uroczystości podpisania aktu notarialnego właściciel Zbyszko Company, Zbigniew Bojanowicz. Przedstawiciele firmy Flex wskazują, że wybór lokalizacji nowego zakładu padł na Piłę ze względu na znaczenie gospodarcze miasta w regionie, strefę ekonomiczną oraz ogromne doświadczenie w zakresie wspierania inwestorów.

Piła jest dobrze oceniana przez przedsiębiorców, którzy inwestują w mieście. Oto kilka cytatów z mediów.

•    Piła to dobre miejsce do rozwoju, posiadające dobrą infrastrukturę, świetne szkoły oraz wykwalifikowaną kadrę. Nasza firma jest ściśle związana z siedzibą w Niemczech, dlatego cenimy fakt, że w Pile jest lotnisko które umożliwia szybką i bezpośrednią komunikację. Mamy nadzieję, że rozwój lotniska przyczyni się do nawiązania jeszcze lepszej współpracy. (Orca Precision Parts Sp. z o.o.)

•    Ogromny potencjał kandydatów z lokalnego rynku pracy zaważyły na decyzji dotyczącej otwarcia nowego biura w mieście (Sii Sp. z o.o.)

•    Wierzymy, że jesteśmy w stanie znaleźć potrzebne zasoby w Pile i jej okolicach oraz z powodzeniem prowadzić te operacje w pilskim środowisku ze wsparciem lokalnych instytucji, samorządu i uczelni (Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.)

Prezydent Miasta, Piotr Głowski deklaruje, że każdy przedsiębiorca, który chce rozwijać działalność w Pile, otrzyma profesjonalne wsparcie. Spółka miejska Inwest-Park działająca przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile jest pierwszym kontaktem dla inwestorów. Na stronie www.inwestpark.pila.pl można odnaleźć aktualne oferty sprzedaży gruntów miejskich pod aktywizację gospodarczą. Jednak nie tylko na sprzedaży gruntów pod inwestycje ma się kończyć wsparcie miasta. Jak podkreśla Piotr Głowski – Decyzje inwestorów o rozwoju w Pile potwierdzają, że dobrze zbudowaliśmy ofertę, która skutecznie wygrywa z innymi rozważanymi przez nich lokalizacjami w Polsce i za granicą. Miasto dba pod wieloma względami o dobry klimat dla biznesu. Wspólnie z deweloperami budujemy kolejne mieszkania dla pilan i osób, które zdecydują się tutaj zamieszkać. Tworzymy kolejne miejsca w przedszkolach i żłobkach. Dbamy także o czas po pracy. Piła to zielone miasto. Rozwijamy ofertę kulturalną i sportowo-rekreacyjną opartą o rozwijającą się infrastrukturę oraz współpracę z lokalnymi organizacjami. Przykładem jest rewitalizacja centrum miasta z parkiem na wyspie i plantami przy ul. Dąbrowskiego.

Na terenie strefy przemysłowej Piła południowo-wschodnia przy ul. Młodych pozostały jeszcze działki na sprzedaż o łącznej powierzchni 1,64 ha. Sąsiedztwo nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm, które już zainwestowały w tym rejonie, z pewnością podnosi atrakcyjność lokalizacji.

***
Projekt „Rewitalizacja obszarów poprzemysłowych na terenie miasta Piły – rozwój strefy przemysłowej Piła południowo-wschodnia” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020