Udane Mistrzostwa Polski Lekkoatletów – pilanie zdobyli medale | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Udane Mistrzostwa Polski Lekkoatletów – pilanie zdobyli medale

udane_mistrzostwa_atletow

Młodzież z pilskich klubów sportowych w zeszły weekend, tj. 9-11 lutego br. wystartowała w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, które odbywały się w Toruniu. Mistrzostwa Polski zakończyli niewątpliwym sukcesem – nie tylko pobili własne życiowe rekordy, ale także stanęli na podium.

W biegu na 60 m w kategorii U20 srebro zdobyła Klaudia Adamek, która przybiegła do mety w 7,37 s. Zawodniczka z KS Gwardia w związku z tym plasuje się obecnie na 8 miejscu wśród juniorek na światowych listach, co uprawnia ją do startu na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Birmingham. Podopieczna trenera Romana Marciniaka zdobyła także brązowy medal w biegu na 200 m (wynik: 24,47 s). Brązowy medal zdobyła także Susane Lachele, która w finałowym biegu na 400 m osiągnęła wynik 56,19 s., ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Klub Sportowy Gwardia reprezentowali także Jakub Centka, Marta Kamińska, Patrycja Adamek, Bartosz Michałowski, Kaja Smoleń oraz Agnieszka Chwałek.

Urząd Miasta Piły corocznie wspiera pilskich sportowców. Klub Sportowy Gwardia w ubiegłym sezonie otrzymał dotację na szkolenie dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. Wartość dotacji wynosiła 38 000 złotych. Trzy medale na koncie tych zawodników są najlepszym potwierdzeniem tego, że zarówno ciężka praca zawodników i trenerów, jak i wsparcie pilskiego sportu ze strony Urzędu Miasta Piły przynoszą oczekiwane efekty.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Aleksandra Kramkowska
fot. Marek Bramarski