Udane „przełaje” lekkoatletów pilskiej GWDY

udane_baraze

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie rozpoczęli sezon startów przełajowych. Dwudziestoosobowa grupa zawodników reprezentowała Wielkopolskę w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się na trudnych i selektywnych trasach przełajowych w Żerkowie k. Jarocina. Zawodnicy „Gwdy” wywalczyli trzy medale, w tym dwa złote.

W biegu dzieci wśród dziewcząt na 1000 m zdecydowanie zwyciężyła utalentowana Zuzanna Doroba. Biegaczka ta w minionym sezonie była niezwyciężona w swojej kategorii w Polsce, wygrała m.in. finały krajowe oraz finały międzynarodowe czwartków Lekkoatletycznych.

Drugi złoty medal wywalczył rówieśnik Zuzanny, Oliwer Kamiński, który  wygrał bieg na 1000 m. Brązowy medal w biegu kobiet kategorii młodzieżowej na 3000 m wywalczyła Michalina Makowiecka.

Bliscy zdobycia medalu byli młodzieżowcy: Krystian Szymański i Jan Poczewski, którzy w biegu na 4000 m przybiegli do mety na odpowiednio piątym i szóstym miejscu. W czołówce licznie obsadzonych konkurencji byli ponadto: Mieszko Tobera – 9 m. na 3000 m juniorów, Paulina Wolf – 11 m. na 2000 m juniorek młodszych, Mikołaj Czechowicz – 11 m. na 3000 m juniorów młodszych, Norbert Śliwiński – 11 m. ma 2000 m młodzików, Filip Dziuba – 11 m. na 3000 m juniorów, Mateusz Fąs – 15 m. na 3000 m juniorów.

Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła w punktacji klubowej zajęli wysokie piąte miejsce, natomiast w punktacji województw, zdecydowanie wygrała Wielkopolska.

Niebawem, bo już za tydzień młodzi biegacze „Gwdy” wystartują w Poznaniu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Przełajach. Impreza ta rozpocznie całoroczny cykl zawodów sportowych wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.