Udane starty tancerzy UKS-MDK „ISKRA” Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Udane starty tancerzy UKS-MDK „ISKRA” Piła

  Udane_starty_tancerzy

  W ostatni weekend marca (28-29.03.2015) tancerze Szkoły Tańca ISKRA UKS- MDK w Pile wzięli udział w trzech ogólnopolskich imprezach tanecznych osiągając w nich znaczące sukcesy.

  W Łazach koło Warszawy odbył się turniej z cyklu Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS, gdzie wśród par młodzieżowych w tańcach standardowych III miejsce zajęli Kacper Czajka – Oliwia Drożdż. Na tej samej imprezie w kategorii 10 – 11 lat kl. E, I miejsce zajęli Dawid Brzeziński – Maja Woś.

  W Tczewie odbył się turniej klasowy punktowy, w którym I miejsce w kategorii 12 – 13 lat kl. E zajęli Mateusz Krzysztofiak – Wiktoria Borysławska. W kategorii par dorosłych z klasą taneczną C najlepsi okazali się Kamil Wargin – Paulina Możejko, wygrywając zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich.

  Najmłodsi stażem tanecznym i wiekiem, tancerze UKS-MDK „ISKRA” wystąpili na turnieju w Bydgoszczy. Złote medale zdobyli: Gabriel Mielka – Maja Pilarska, Damian Michniak – Paulina Bajerowska, Bartosz Pawlikowski – Zuzanna Baranowska. Brąz wytańczyli Jakub Mendlik – Oliwia Walas.

  To był kolejny bardzo udany weekend pilskich tancerzy. Tydzień wcześniej podopieczni Elizy Sabik i Artura Dąbrowskiego wywalczyli 13 złotych medali na turniejach w Kamieniu Pomorskim i Rumii.

  Wyjazd na GPP Ekstraklasy Tanecznej w Łazach był dofinansowany przez Urząd Miasta Piły.

  Zbigniew Sabik