Ukazał się wideoklip zespołu Trupięgi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ukazał się wideoklip zespołu Trupięgi

Długo oczekiwany wideoklip zespołu Trupięgi doczekał się wreszcie premiery, jednocześnie będąc zapowiedzią nadchodzącego albumu kwartetu (o tytule „Lesman Boso”), który powinien ujrzeć światło dzienne wiosną tego roku.

Trupięgi to zespół, który koncertuje od trzech lat w kraju (festiwale Akustyczeń, Ińskie Lato Filmowe, Gettin Out, Folklorum, TransVocale i wiele innych), oraz za granicą (kilkukrotnie w Niemczech, m.in. na festiwalach Folklorum, czy też Liederlauschen w Berlinie). Twórczość sulęcińsko-trzcianecko-chojeńskiego składu opiera się w głównej mierze na interpretacji wierszy Bolesława Leśmiana, ale nie tylko. Koncertowo zespół występuje w formie akustycznej, jednakże nie daje się sztywno zaszufladkować do żadnego z nurtów muzycznych, także do tzw. „poezji śpiewanej”, a twórczość oscyluje wokół muzyki świata, alternatywnej, z lekką dawką rocka, reggae, czy też folku.

Utwór „Romans”, jak i pozostałe zostały zarejestrowane, zmiksowane i poddane masteringowi w Słubicach, w studio SMOK (Słubicki Miejski Ośrodek Kultury) przez doświadczonego Piotra Tamborskiego, natomiast za realizację videoklipu odpowiedzialny jest Kamil Osieczko, który wybrany został nieprzypadkowo, ponieważ jest rozchwytywanym realizatorem… video sesji ślubnych, co nadaje wideoklipowi szczególnego charakteru, zwłaszcza poprzez zastosowane przez scenarzystów zabiegi (Wzorowisko). Fabuła wideoklipu układa się w romantyczną całość, czasami wręcz nacechowaną delikatnym erotyzmem, jakże właściwym dla leśmianowskiej twórczości. Oceńcie Państwo sami, do czego zachęcamy mocno.

TRUPIĘGI - Romans / Lesman Boso © 2020 (official video)

https://www.youtube.com/watch?v=UhI_2BUpqkQ&fbclid=IwAR1clv-P_kVXn7gZPE7KYlKO5Q7Aqz_5ABdofyhX5rTbD3DPWJwXseaeZko&app=desktop

red

ukazal_sie_wideoklip1_01

ukazal_sie_wideoklip1_02