UKŻ Wodniak ponownie na podium | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  UKŻ Wodniak ponownie na podium

  Na ostatnie regaty wyjazdowe w sezonie 2016  żeglarze z UKŻ  Wodniak udali się w miejsce, w którym nie żeglowali, a mianowicie do Międzychodu.  II Regaty o Puchar Burmistrza Międzychodu zorganizowało Międzychodzkie Towarzystwo Turystyki i Sportów Wodnych. Zawody odbyły się przy  bardzo dobrych warunkach pogodowych, było  bezchmurnie, ciepło i wietrznie.

  Wystartowało łącznie 35 żeglarzy w trzech kategoriach, na 31 jachtach, w 5 wyścigach. W zawodach wzięła udział piątka zawodników z Wodniaka, którzy spisali się na szóstkę. W najmłodszej kategorii – Optymist do lat 11 -wystartowała Julia Krych zajmując II miejsce, minimalnie przegrywając z zawodnikiem ze Zbąszynia. Natomiast  w Optymiście 12 – 15 lat bezkonkurencyjna była cała nasza trójka. Mistrzyni Pilskiego OZŻ Natalia Kosik nie dała szans nikomu, również swoim kolegom z zespołu wygrywając wszystkie wyścigi i tym samym zajmując  pierwsze miejsce, na drugim miejscu uplasował się Jakub Pudłowski, a trzeci był Krzysztof Kleszcz. W klasie Open – jachty do 5m dł. wszystkie wyścigi wygrał na jachcie „Force 5” Grzegorz Michalski ( aktualny zdobywca Pucharu  Pilskiego OZŻ klasy Cadet ) plasując się na pierwszej pozycji w zawodach. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo załoga ze Środy WLKP w każdym wyścigu „deptała po piętach”.

  Wszyscy startujący „Wodniacy” stanęli w Międzychodzie na podium. Wielkie gratulacje!!!. Nie mniejsze należą się organizatorom, którzy doskonale przygotowali imprezę, dbając o miłą rodzinną, żeglarską atmosferę, wspaniałe zabezpieczenie kulinarne,  super nagrody dla wszystkich, a przede wszystkim dobre regaty na wodzie.
   
  Info/fot.: Ryszard Michalski

  ikz_wodniak_ponownie00

  ikz_wodniak_ponownie05 ikz_wodniak_ponownie01 ikz_wodniak_ponownie02 ikz_wodniak_ponownie03 ikz_wodniak_ponownie04