Ulica Cicha w Pile zyska nową nawierzchnię | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ulica Cicha w Pile zyska nową nawierzchnię

Tegoroczne lato obfituje w inwestycje drogowe. W różnych częściach Piły trwają prace budowlane i remontowe. Pojawiają się nowe nawierzchnie, chodniki. Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Cichej na Osiedlu Staszyce, o czym na konferencji prasowej poinformował Piotr Głowski, prezydent Piły w towarzystwie Jerzego Maca, dyrektora ZDiZ i Marka Andruszkiewicza, radnego Rady Miasta Piły.

- Czas wakacji sprzyja, ale nie na miejskich inwestycjach. Oprócz tych dużych, które odbywają się w różnych częściach miasta wprowadzamy nowe zadania. Panowie radni miejscy Andruszkiewicz i Zając zwracali się do nas, aby po wykonaniu pętli autobusowej na ulicy Cichej pojawiła się nowa nawierzchnia - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców tej części Piły. Po wprowadzeniu autobusu, który ma przystanek na ul. Cichej, pojawi się remont jezdni, a rozmawiamy cały czas o kolejnych inwestycjach i szukamy na nie środków pieniężnych. Na tą drogę przeznaczamy 270 tysięcy złotych, które pojawiły się na nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piły. Mieszkańcy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość i mieć świadomość, że jak pojawią się środki przeznaczone na inwestycje, to będziemy je realizować. Cały czas rozmawiam również z prezesem MZK odnośnie kursów autobusów w tej części miasta - dodaje Marek Andruszkiewicz, radny Rady Miasta Piły.

Prace, które rozpoczną się po wyłonieniu wykonawcy (termin składania ofert to 20.08.2018 r. do godziny 09: 00) obejmą wymianę nawierzchni od ulicy Cichej do lasku przy ulicy Dembowskiego. Jest to odcinek ok. 500 m na którym zakres robót obejmie m.in. frezowanie nawierzchni bitumicznej grubości 4cm, wykonanie warstwy wyrównawczej nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni. Termin realizacji zadania: 10 dni od dnia zawarcia umowy.

Sebastian Daukszewicz

ulica_cicha_zyska00

ulica_cicha_zyska08 ulica_cicha_zyska01 ulica_cicha_zyska02 ulica_cicha_zyska03 ulica_cicha_zyska04 ulica_cicha_zyska05 ulica_cicha_zyska06 ulica_cicha_zyska07