Upały doskwierają także zwierzętom | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Upały doskwierają także zwierzętom

W związku z utrzymującym się od wielu dni upałem, pracownicy Urzędu Miasta Piły po raz kolejny, tym razem wspólnie z wolontariuszami, odwiedzili 1 sierpnia schronisko na Leszkowie.

Na kojcach, w których nie ma zadaszenia, została umieszczona agrowłóknina, aby zapewnić osłonę psom od promieni słonecznych. Ten zabieg wspólnie z częstym polewaniem wodą kojców powinien przynieść zwierzętom ulgę w tak trudnych warunkach atmosferycznych z jakimi mamy do czynienia w ostatnich dniach. Pracownicy schroniska zostali zobowiązani przez Zastępcę Prezydenta Beatę Dudzińską obecną dzisiaj w schronisku, do zabezpieczenia kolejnych psów przed słońcem oraz do częstego polewania kojców wodą. Zabiegi te pozwoliły na obniżenie temperatury w kojcach o kilka stopni.

W kolejnych dniach – szczególnie w okresie wzmożonych upałów – pracownicy Urzędu Miasta będą kontrolować schronisko w Pile pod kątem zapewnienia możliwie najlepszych warunków przebywania zwierząt.

Zapewniamy również, że dołożymy wszelkich starań, aby podczas przebudowy schroniska zadbać o ochronę zwierząt przed wszystkimi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Wykorzystamy tutaj pozytywne doświadczenia zaobserwowane w schroniskach w Zielonej Górze, Gaju i Szczecinku.

UM Piły
Fot. J. Oburota

upaly_doskwieraja00

upaly_doskwieraja03 upaly_doskwieraja01 upaly_doskwieraja02