Urząd Miasta Piły chce być blisko żużla i inwestuje kolejne środki finansowe w rozwój tego sportu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Urząd Miasta Piły chce być blisko żużla i inwestuje kolejne środki finansowe w rozwój tego sportu

Kibice Polonii Piła mogą spokojniej oczekiwać początku rozgrywek ligowych. 1 lutego 2018 r. MOSIR Piła podpisał z pilskim Klubem Żużlowym Polonia Piła roczną umowę na dzierżawę stadionu przy ul. Bydgoskiej. Podpisanie umowy warunkowało możliwość startu pilskiej drużyny żużlowej w rozgrywkach I ligi na swoim obiekcie przy ulicy Bydgoskiej. Klub za taką możliwość będzie musiał zapłacić kwotę 10 tysięcy złotych w trzech ratach.W ubiegłym sezonie była to kwota 100 tysięcy złotych. MOSIR wziął na siebie również inwestycje na stadionie, które opiewają na kwotę ponad 150 tysięcy złotych.

Jednym z elementów, aby klub mógł dostać licencję na starty w lidze jest umowa na dzierżawę stadionu. Niestety w ostatnich latach ta umowa była podpisywana na ostatnią chwilę – trwały trudne negocjacje z miastem o dobre warunki umowy. Dziś już takiej sytuacji nie ma, ponieważ ustalenia dobre dla obydwu stron zapadły dużo wcześniej a podpisanie umowy 1 lutego to tylko formalność.

- Zmieniamy formułę współpracy. Od tej pory będziemy z klubem współpracować bliżej. Chcielibyśmy, aby te tłumy kibiców, które przychodzą na stadion miały pewność, że klub funkcjonuje spokojnie, stabilnie, bez złych emocji. Jeśli emocje to tylko te sportowe. Uznaliśmy, że pierwszym z wieloetapowego ciągu zdarzeń będzie dzisiejsza umowa, gdzie stadion na rok czasu przekazujemy w zrządzanie klubu za symboliczne pieniądze. Jest to pierwszy krok na etapie wsparcia działalności klubu. Kolejne informacje przekażemy 7 lutego o 17.00 na spotkaniu ze sponsorami w Restauracji Stajnia w Pile. Ponadto przygotowujemy też dwie duże niespodzianki, o których za jakiś czas poinformujemy- mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Aby mecze i turnieje mogły przebiegać w komfortowych, bezpiecznych warunkach i spełniały wymagania centrali żużlowej potrzebne są kolejne inwestycje w obiekt na ul. Bydgoskiej, których na pewno nie zabraknie.

- Każdy nowy sezon żużlowy to nowe wymagania, regulaminy jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa, poziom organizacji zawodów i poziom wizualny pod telewizję. Jesteśmy już po audycie, z którego otrzymaliśmy protokół. Wynika z niego, że musimy kilka inwestycji wykonać na stadionie.  Największy wydatek rzędu 50 tysięcy to pulpit sędziowski, ponadto zmienimy ogrodzenie stadionu, kończymy remont szatni oraz jak pogoda pozwala wykonujemy bieżące prace. Łączna wartość nakładów finansowych, o których wspomniałem to ponad 150 tysięcy złotych – informuje Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła.

Umowę na dzierżawę stadionu podpisał Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła oraz Tomasz Soter, prezes Polonii Piła i Tomasz Żentkowski, wiceprezes Polonii Piła.

- Serdecznie dziękuję za dzisiejsze podpisanie umowy. Myślę, że nasza współpraca z miastem będzie nadal bardzo pozytywna. Cieszy nas, że ta opłata za stadion z roku na rok maleje. Czekamy na dalsze pozytywne wiadomości dla naszych kibiców, aby uspokoić atmosferę i spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu. Przy okazji zapraszam na finał Złotego Kasku na naszym stadionie 31 marca – dodaje Tomasz Soter, prezes klubu Polonia Piła.

Zapisy na lunch biznesowy Klubu Biznesu Polonii Piła – https://lunchpolonia.evenea.pl/

Sebastian Daukszewicz

urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla0

urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla21 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla1 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla2 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla3 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla4 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla5 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla6 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla7 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla8 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla9 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla10 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla11 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla12 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla13 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla14 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla15 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla16 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla17 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla18 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla19 urzad_pily_chce_byc_blisko_zuzla20