Usiłowali wyłudzić odszkodowania na ponad 30 tys. złotych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Usiłowali wyłudzić odszkodowania na ponad 30 tys. złotych

  usilowal_wyludzic

  Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 6 osób, które w różnych konfiguracjach próbowały wyłudzić od ubezpieczycieli pieniądze poprzez zgłoszenie trzech fikcyjnych kolizji drogowych. Sprawcom zostały przedstawione 3 zarzuty.

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili sprawę wyłudzeń odszkodowań od ubezpieczycieli za udział w fikcyjnych kolizjach. W ramach wykonanych czynności funkcjonariusze zatrzymali głównego inicjatora przestępczego procederu, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica.

  Mężczyźnie w ubiegłym roku udało się uzyskać ponad 6 tysięcy złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych w zamian za zgłoszenie fikcyjnej kolizji. 34-latek utwierdził się w przekonaniu, że jest to dobry sposób na szybki zarobek i próbował dokonać kolejnych wyłudzeń.

  Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami usiłował wyłudzić od ubezpieczycieli odszkodowanie w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły fikcyjnych szkód powstałych w wyniku kolizji, które w rzeczywistości nie miały miejsca.

  Ostatecznie w sprawie zostało zatrzymanych 6 osób. 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica usłyszał 3 zarzuty związane z wyłudzeniem ponad 6 tysięcy złotych oraz dwoma kolejnymi próbami wyłudzenia odszkodowania. Pozostałe osoby odpowiedzą za współudział w przestępczym procederze. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile