Uwaga na włamywaczy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Uwaga na włamywaczy!

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile apelują do mieszkańców o odpowiednie zabezpieczanie swojego mienia oraz nieruchomości podczas sezonu wakacyjnego.

  Sezon letni charakteryzuje się wzrostem aktywności wśród działkowiczów. Niestety jest to także czas, kiedy nasilają się przestępstwa związane z włamaniami oraz kradzieżami różnego rodzaju przedmiotów. Funkcjonariusze pilskiej komendy oraz jednostek podległych pojawiają się na terenach ogrodów działkowych, aby rozmawiać z mieszkańcami i uświadamiać ich o potencjalnych zagrożeniach.

  Apelujemy do mieszkańców o to, aby zwracali oni szczególną uwagę na zabezpieczenie swojego mienia oraz nieruchomości. Pamiętajmy, aby nie zostawiać na zewnątrz budynków różnych drogocennych urządzeń lub przedmiotów, odpowiednio zabezpieczać swoje pojazdy oraz rowery, a przede wszystkim zamykać okna oraz drzwi od swoich nieruchomości.
  W przypadku planowania wyjazdu warto jest poinformować o tym fakcie najbliższych lub sąsiadów, którzy będą mogli doglądać naszych własności takich jak działki czy altany ogrodowe, a przede wszystkim garaże, mieszkania i domy.

  Zwracamy się również z prośbą, aby nie bagatelizować sygnałów, które mogą świadczyć o próbach popełnienia przestępstwa. W przypadku zauważenia podejrzanych osób lub usłyszenia niepokojących odgłosów prosimy o przekazywanie takich informacji do dyżurnego pilskiej jednostki.

  sierż. Wojciech Zeszot
  KPP w Pile

  uwaga_na_wlamywaczy1_01

  uwaga_na_wlamywaczy1_05 uwaga_na_wlamywaczy1_02 uwaga_na_wlamywaczy1_03 uwaga_na_wlamywaczy1_04