V Piknik Techniczny w PWSZ w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

V Piknik Techniczny w PWSZ w Pile

Przed nami piąty już PIKNIK TECHNICZNY organizowany przez Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

Podczas PIKNIKU, nauczyciele akademiccy oraz studenci z Kół Naukowych Instytutu Politechnicznego, zaprezentują w niezwykle przystępny sposób prawa, którymi rządzi się świat fizyki, chemii, elektrotechniki, mechaniki oraz budownictwa. Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się m.in.: z bezprzewodowym przekazywaniem energii elektrycznej, z temperaturą w kolorach, z geodezją na wesoło, z pokazem laserów, ze światem w kropli wody, z mikroskopią optyczną, prędkością dźwięków i wieloma innymi przedsięwzięciami, które obrazowo i przystępnie tłumaczą zawiłości nauki.

Podczas Pikniku zapraszamy również do uczestnictwach w pokazach przygotowanych przez firmy współpracujące z Uczelnią. Będą to m.in. pokazy nowoczesnych źródeł światła, automatycznego systemu do skanowania 3D, nowych technologii stosowanych w procesie produkcyjnym.

PIKNIK TECHNICZNY odbędzie się 26 października (czwartek), od godz. 9.00 do 12.30, w budynkach Instytutu Politechnicznego na terenie kampusu PWSZ w Pile, przy ul. Podchorążych 10.

Szczegóły: http://www.pwsz.pila.pl/news,pl,wydarzenia,6458,v-piknik-techniczny-pokazy.html

Aleksandra Fabiszak
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. S. Staszica w Pile

piknik_techniczny_pwsz00

piknik_techniczny_pwsz01