VI edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile przed nami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  VI edycja Biegu Tropem Wilczym w Pile przed nami

  edycja_biegu

   

  Pod patronatem Tętna Regionu

  Bieg już za około 5 tygodni, a na liście startowej 550 chętnych. Sam bieg zapowiada się w tym roku ciekawie, ponieważ przez pandemie został przeniesiony na 16 maja. Nowy termin pozwala nam na jeszcze większe obcowanie z przyrodą podczas całego wydarzenia. Warto tu wspomnieć, że od samego początku bieg w Pile organizowany jest w lesie, a jego symbolem jest pamięć o Żołnierzach Wyklętych.

  Dla biegaczy podobnie jak w ubiegłym roku będą czekać dwie trasy o różnych dystansach. Pierwsza wyznaczona trasa czyli Bieg Główny na dystansie 1963 metrów została zaplanowana wokół Jeziora Piaszczystego. Tu mile widziani są spacerowicze czy miłośnicy nordic walking. Powiedzmy sobie szczerze, że ten niewielki dystans jest w stanie pokonać każdy. Jeśli dodamy, że na mecie czeka na wszystkich wyjątkowy medal to trudno o większą zachętę. Natomiast dla biegaczy, którzy będą chcieli ze sobą rywalizować zostanie wyznaczona trasa na dystansie 5 km. W przypadku tego dłuższego dystansu dla trzech pierwszych zawodników zostały przygotowane wyjątkowe puchary. Warto tu wspomnieć, że rok temu na tym dystansie wygrał Jakub Filipak, drugi był Grzegorz Woźniak a na trzecim miejscu podium stanął Marcin Wojtania po znakomitej rywalizacji na ostatnich metrach z Michałem Frankowskim.

  W zeszłym roku padł rekord frekwencji i na linii startu dwóch biegów stanęło łącznie ponad 900 uczestników. Nie mogliśmy postąpić inaczej i w tym roku poprosiliśmy centralę tropemwilczym.pl o dokładnie taką samą liczbę pakietów startowych. Wszystko po to, by każdy miał możliwość zdobycia kolejnej części medalu, który w 2022 roku złoży się w całość z trzech ostatnich edycji.

  W ostatnich dniach udało nam się rozpocząć współpracę z wielkimi sportowcami naszego regionu, którzy są dobrze znani w naszym kraju oraz na arenie międzynarodowej. Jako organizatorzy chcemy promować takie wartości w sporcie jak determinacja, uczciwość, ambicja, pokora oraz konsekwencja.

  Właśnie takie cechy mają nasi Ambasadorzy Biegu Tropem Wilczym w Pile, którymi są:

  - Mikołaj Tobera (Mistrz Polski Seniorów w boksie z 2018 roku)

  - Remigiusz Olszewski (tegoroczny Mistrz Polski w biegu na 60m oraz 100m oraz 6 zawodnik na Halowych Mistrzostwach Europy 2021 roku)

  - Tomasz Gapiński (7 medali Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu w tym 3 złote, brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu z 2015 roku)

  - Marcin Wójcik (Zawodnik MMA. Od 2019 roku Mistrz organizacji Gladiator Arena, a od 2020 roku Mistrz organizacji FEN, w kategorii półciężkiej jest 3 zawodnikiem w kraju)

  - Dawid Siek (Zawodowy Mistrz Polski w Kickboxingu 2020 roku)

  Każdy z ambasadorów zadeklarował oczywiście swój udział w naszym biegu, więc będzie znakomita okazja rywalizować z najlepszymi.

  Zapisy online na bieg oraz regulamin znajdują się pod linkiem https://elektronicznezapisy.pl/event/5498.html

  Cena za pakiet startowy w tej chwili to 40 zł, obowiązuje do końca kwietnia. W maju cena pakietu wzrośnie do 50 zł. Każdy uczestnik biegu otrzyma t-shirt z wizerunkiem bohatera Armii Krajowej, wyjątkowy medal na mecie oraz gadżety patriotyczne i sponsorskie. Jak co roku na wszystkich uczestników po biegu będzie czekał poczęstunek oraz loteria fantowa, w której do wygrania poza nagrodą główną (niespodzianka) będą książki historyczne, bony na pizze, karnety na siłownie oraz vouchery na zakupy do marketu budowlanego.

  Serdecznie zapraszamy całe rodziny, aby aktywnie spędzić dzień 16 maja nad Jeziorem Piaszczystym w Pile. Więcej informacji na naszych kanał informacyjnych

  Facebook – Bieg Tropem Wilczym w Pile

  Instagram – Tropem Wilczym Pila

  Bieg Tropem Wilczym w Pile