VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

  Po raz kolejny Wielkopolscy Sołtysi popielgrzymują do Kalisza. W sobotę 11 marca odbędzie się VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Uroczystość jest doskonałą okazją spotkania się sołtysów, wymiany doświadczeń, inspiracji na rozwój sołectw i aktywizację lokalnych społeczności. Do udziału w uroczystości zapraszają Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Biskup Kaliski Damian Bryl, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski oraz Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek.

  Pielgrzymkę rozpocznie uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Świętego Józefa, w Kaliszu (Plac Świętego Józefa) pod przewodnictwem ks. Bpa Damiana Bryla Ordynariusza Diecezji Kaliskiej w intencji wielkopolskich sołtysów. Po mszy uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

  Następnie uroczystości przeniosą się do hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie, gdzie rozstrzygnięty zostanie etap wojewódzki drugiej edycji konkursu „Fundusz Sołecki – najlepsza inicjatywa” organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

  - VII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu to wyjątkowa okazja do zebrania się sołtysów z całej Wielkopolski i podziękowania im za pracę oraz zaangażowanie wkładane w sprawy wsi i jej mieszkańców. Sołtysi są często siłą napędową rozwoju danej miejscowości, które dzięki ich pracy i aktywizacji mieszkańców zmienią swoje oblicza. Uroczystość, która przypada w dzień sołtysa jest okazją do pokreślenia ich niezwykłej roli przewodniczenia lokalnym społecznościom i reprezentowania ich spraw, a także wysiłku i pracy wkładany w rozwój społeczno-kulturowy swoich „małych ojczyzn” – mówi Wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

  Dzień sołtysa, który obchodzimy 11 marca to święto, które zwraca uwagę społeczeństwa na rolę sołtysów jaką odgrywają w życiu lokalnych społeczności. Święto pokazuje, że sołtysi są nieodłącznym elementem życia społeczności wiejskich, znają potrzeby i możliwości, rozwiązują codzienne sprawy oraz reprezentują sołectwo na zewnątrz.

  Bartosz Zalas

  pielgrzymka_soltysow

  pielgrzymka_soltysow_02