VIII Zawody Modeli szybowców w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

VIII Zawody Modeli szybowców w Pile

Padający deszcz, brzydka pogoda towarzyszyła modelarzom uczestniczącym w VIII Zawodach Modeli Szybowców rozegranych 10 września na lotnisku w Pile. Ale modelarze to twardzi ludzie i jak gdyby nigdy nic rozegrali trzy kolejki lotów w trzech klasach: F1A/M, F1H, F1A.

Trzeba przyznać, że pomimo złej pogody większość radziła sobie dobrze, a niektórzy nawet bardzo dobrze, czego efektem były ,,Loty Maksymalne”. Jest to o tyle istotne, że jak mówi Prezes Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych „w przyszłym roku modelarze naszego Klubu przygotują wręcz inwazję na imprezy krajowe i nie tylko”. Warto dodać, że była to szósta impreza zorganizowana przez pilski klub w tym roku.

A o to wyniki:

Klasa F1A/M
1 miejsce Filip Stankiewicz PKML Piła
2 miejsce Dominik Hendzel MDK Trzcianka
3 Wojtek Kita MDK Trzcianka

Klasa F1H
1 miejsce Ryszard Lewandowski
2 miejsce Jan Katzban AZP  Piła
3 miejsce Eryk Bejger MDK Trzcianka

Klasa F1A
1 miejsce Robert Izban Aeroklub Słupski
2 miejsce Ryszard Lewandowski PKML Piła
3 miejsce Jan Katzban AZP Piła

Ponadto należy dodać, że przy okazji zawodów grupa sympatyków modelarstwa lotniczego otrzymała podziękowania i wyróżnienia za pracę na rzecz imprez modelarskich. A są nimi:

Karolina Wolender – Piła
dr. Eugeniusz Żmuda – Piła
Eugeniusz Umański – Trzcianka
Henryk Andrzejewski – Trzcianka
Mateusz Badziąg – Piła
Roman Wójtowicz – Piła

Były to już ostatnie zawody modelarskie w tym roku.

Zapraszamy młodzież na zajęcia do Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych.

E.U.

zawody_modeli_szybowcow00

zawody_modeli_szybowcow40 zawody_modeli_szybowcow01 zawody_modeli_szybowcow02 zawody_modeli_szybowcow03 zawody_modeli_szybowcow04 zawody_modeli_szybowcow05 zawody_modeli_szybowcow06 zawody_modeli_szybowcow07 zawody_modeli_szybowcow08 zawody_modeli_szybowcow09 zawody_modeli_szybowcow10 zawody_modeli_szybowcow11 zawody_modeli_szybowcow12 zawody_modeli_szybowcow13 zawody_modeli_szybowcow14 zawody_modeli_szybowcow15 zawody_modeli_szybowcow16 zawody_modeli_szybowcow17 zawody_modeli_szybowcow18 zawody_modeli_szybowcow19 zawody_modeli_szybowcow20 zawody_modeli_szybowcow21 zawody_modeli_szybowcow22 zawody_modeli_szybowcow23 zawody_modeli_szybowcow24 zawody_modeli_szybowcow25 zawody_modeli_szybowcow26 zawody_modeli_szybowcow27 zawody_modeli_szybowcow28 zawody_modeli_szybowcow29 zawody_modeli_szybowcow30 zawody_modeli_szybowcow31 zawody_modeli_szybowcow32 zawody_modeli_szybowcow33 zawody_modeli_szybowcow34 zawody_modeli_szybowcow35 zawody_modeli_szybowcow36 zawody_modeli_szybowcow37 zawody_modeli_szybowcow38 zawody_modeli_szybowcow39