W Pile powstanie rodzinna strefa kibica na mundial 2018 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

W Pile powstanie rodzinna strefa kibica na mundial 2018

Reprezentacja Polski w piłce nożnej w niedzielę zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Świata w Rosji, jako zwycięzca grupy E. W czerwcu będzie można obejrzeć, po 12 latach przerwy, naszą reprezentacje na mundialu nie tylko osobiście na rosyjskich stadionach, w domu przed telewizorem, ale również przeżyć niesamowite widowisko w Strefie Kibica na pilskiej Wyspie, gdzie w sportowym duchu wszyscy będą dopingować drużynę biało-czerwonych, oglądając mecze na wielkim telebimie.

- Chcielibyśmy państwa poinformować, że będziemy czynić wszelkie starania związane z tym, aby w Pile powstała strefa kibica na mundial 2018. Tak, aby wspólnie, rodzinnie przezywać piłkarskie wydarzenie, które przed nami w przyszłym roku. Pan dyrektor MOSiR-u Piła kontaktuje się z osobami z decyzyjnymi, które będą podpisywać umowy. Mam nadzieję, że warunki, które zostaną nam przedstawione przez naszych organizatorów – tych z telewizji i z tych z PZPN – umożliwią nam szybkie i bezproblemowe przygotowanie strefy kibica w Parku na Wyspie – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dziś nie wiadomo jeszcze ile Strefa Kibica będzie kosztować miasto. Wiemy jednak, że ostatnie takie przedsięwzięcie, które odbyło się na pilskiej Wyspie przy organizacji Euro 2012 kosztowało miasto ponad 400 tysięcy złotych. W tym przypadku koszta mogą być wyższe, bo i sama impreza potrwa dłużej.

Sebastian Daukszewicz

powstanie_strefa_kibica00

powstanie_strefa_kibica09 powstanie_strefa_kibica01 powstanie_strefa_kibica02 powstanie_strefa_kibica03 powstanie_strefa_kibica04 powstanie_strefa_kibica05 powstanie_strefa_kibica06 powstanie_strefa_kibica07 powstanie_strefa_kibica08