W Pile radzili jak przygotować dziecko do podróży | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

W Pile radzili jak przygotować dziecko do podróży

3 lipca na placu Zwycięstwa w Pile odbyło się wydarzenie pod nazwą  „Pilski Junior w Podróży”. Impreza była poświęcona szeroko pojętemu bezpieczeństwu dziecka w podróży. A więc nie zabrakło dla chętnych inspekcji fotelików w samochodach i porad w tym temacie. Ważnym elementem było przekazanie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile Straży Miejskiej adapterów dla kobiet w ciąży. Ponadto na rzecz pilskiej Policji Prezydent Piotr Głowski przekazał tak dwie pary narkogogli.

- Mamy wakacje, wiec jest to doskonała okazja aby przekazać mieszkańcom informacje o tym jak podróżować bezpiecznie. Jest z nami ekipa fotelik.info dzięki temu, że mieszkańcy czynnie głosowali, aby u nas się pojawili. Jest okazja do sprawdzenia czy dobrze foteliki są zamontowane, czy dobrze rodzice zapinają pasami bezpieczeństwa dzieci. Oprócz tego, szereg wydarzeń m.in. animacje dla dzieci, pokazy ratownictwa, oferty ubezpieczenia w podróży przygotowane we współpracy z naszymi partnerami m.in. Policją, Strażą Miejską, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Pile, PWSZ w Pile, firmą Uniqa – mówi Dorota Semenov z UM Piły.

Adaptery do pasów dla kobiet w ciąży będzie można wypożyczyć bezpłatnie w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Dąbrowskiego w Pile, które do 30 września będzie czynne w dni robocze w godz. 8:00-20:00,  w weekendy 10:00-18:00. Do dyspozycji pilanek będzie 20 adapterów. Dzięki zastosowaniu adaptera pas biodrowy jest przesunięty poniżej dolnej okolicy brzucha w kierunku miednicy i zapewnia dodatkowe zabezpieczenie ciąży w sytuacji nagłego hamowania lub wypadku.

Tekst i fot. Sebastian Daukszewicz
Fot. mm

Radzili_jak_przygotowac_dziecko01

Radzili_jak_przygotowac_dziecko02 Radzili_jak_przygotowac_dziecko03 Radzili_jak_przygotowac_dziecko04 Radzili_jak_przygotowac_dziecko05 Radzili_jak_przygotowac_dziecko06 Radzili_jak_przygotowac_dziecko07 Radzili_jak_przygotowac_dziecko08 Radzili_jak_przygotowac_dziecko09 Radzili_jak_przygotowac_dziecko10 Radzili_jak_przygotowac_dziecko11 Radzili_jak_przygotowac_dziecko12 Radzili_jak_przygotowac_dziecko13 Radzili_jak_przygotowac_dziecko14 Radzili_jak_przygotowac_dziecko15 Radzili_jak_przygotowac_dziecko16 Radzili_jak_przygotowac_dziecko17 Radzili_jak_przygotowac_dziecko18 Radzili_jak_przygotowac_dziecko19 Radzili_jak_przygotowac_dziecko20 Radzili_jak_przygotowac_dziecko21 Radzili_jak_przygotowac_dziecko22 Radzili_jak_przygotowac_dziecko23 Radzili_jak_przygotowac_dziecko24 Radzili_jak_przygotowac_dziecko25 Radzili_jak_przygotowac_dziecko26 Radzili_jak_przygotowac_dziecko27 Radzili_jak_przygotowac_dziecko28 Radzili_jak_przygotowac_dziecko29 Radzili_jak_przygotowac_dziecko30 Radzili_jak_przygotowac_dziecko31 Radzili_jak_przygotowac_dziecko32 Radzili_jak_przygotowac_dziecko33 Radzili_jak_przygotowac_dziecko34 Radzili_jak_przygotowac_dziecko35 Radzili_jak_przygotowac_dziecko36 Radzili_jak_przygotowac_dziecko37 Radzili_jak_przygotowac_dziecko38 Radzili_jak_przygotowac_dziecko39 Radzili_jak_przygotowac_dziecko40 Radzili_jak_przygotowac_dziecko41 Radzili_jak_przygotowac_dziecko42 Radzili_jak_przygotowac_dziecko43 Radzili_jak_przygotowac_dziecko44 Radzili_jak_przygotowac_dziecko45 Radzili_jak_przygotowac_dziecko46 Radzili_jak_przygotowac_dziecko47 Radzili_jak_przygotowac_dziecko48 Radzili_jak_przygotowac_dziecko49 Radzili_jak_przygotowac_dziecko50 Radzili_jak_przygotowac_dziecko51 Radzili_jak_przygotowac_dziecko52 Radzili_jak_przygotowac_dziecko53 Radzili_jak_przygotowac_dziecko54 Radzili_jak_przygotowac_dziecko55 Radzili_jak_przygotowac_dziecko56 Radzili_jak_przygotowac_dziecko57 Radzili_jak_przygotowac_dziecko58 Radzili_jak_przygotowac_dziecko59 Radzili_jak_przygotowac_dziecko60 Radzili_jak_przygotowac_dziecko61 Radzili_jak_przygotowac_dziecko62