W Pile rusza TEATRALNA UCZTA! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

W Pile rusza TEATRALNA UCZTA!

W_Pile_rusza_TEATRALNA_UCZTA

Już w sobotę, 11 listopada rozpocznie się Regionalnym Centrum Kultury – Fabryce Emocji 18. Festiwal Teatralny – „Teatr Pasja Rodzinna”. Ten pilski teatralny SERIAL z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Bilety praktycznie na każde przedstawienie rozchodzą się zdecydowanie leeeepiej niż sławne wirtualne bułeczki Krasińskiego. Zatem kto jeszcze nie nabył biletu na choćby jeden spektakl, ma szansę jedynie obserwować stronę www pilskiego RCK… a nuż jakieś miejsce się zwolni.     

Spektaklem otwarcia festiwalu, który rozpocznie się w sobotę, 11 listopada o godz. 19.00 będzie „Triathlon Story, czyli chłopaki z żelaza”

Występują: Leszek LICHOTA, Waldemar BŁASZCZYK, Bartłomiej TOPA, Piotr NOWAK

Reżyseria: Piotr NOWAK

W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon, a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie, a może nawet rodzi się męska przyjaźń.

A co dalej? Zobaczcie sami:

12 listopada – komedia „Pierwszy do raju” z udziałem Michała Pieli, a także Antoniego Pawlickiego i Tomasza Dedka. Spektakl mocno abstrakcyjny, bo o tym, jak dostać się do raju i kto na ten zaszczyt bardziej zasługuje… -  Pełne humoru dialogi śmieszą przez cały spektakl gwarantując znakomitą rozrywkę. Pojawiają się także nawiązania do naszej codziennej, czasem równie nieprzewidywalnej polskiej rzeczywistości.

13 listopada „Dziennik przebudzenia” z Adamem Ferency i Joanna Kosierkiewicz – jak napisano w recenzjach – „spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu” – to spektakl oddający pilchowskie poczucie humoru. Miejscami pełen ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

14 listopada – „Osiecka. Byle nie o miłości”.  Wystąpi Julia Robakowska.

18 listopada – „Ostra jazda” z Julią Kamińską, Kataryną Żak, Mirosławem Baką, Janem Jankowskim i Przemysławem Sadowskim. Ta lista nazwisk już kusi… Ze spektaklu dowiemy się do czego zdolni są ludzie z dnia na dzień pozbawieni pracy? Do czego zdolni są ludzie, którzy nienawidzą swej pracy? Wreszcie, do czego zdolni są ludzie, którzy przebywają w towarzystwie pozbawionych i nienawidzących pracy? Niestety, chyba do wszystkiego… Nawet do tego, by rzucić się w nieznane i mroczne objęcia showbiznesu…Nieco roznegliżowanego showbiznesu… No dobrze, bądźmy szczerzy – zupełnie nagiego showbiznesu!

22 listopada – „Kredyt” i Piotr Machalica oraz Piotr Borowski. Historia nader współczesna: Adam przychodzi do dyrektora banku z prośbą o kredyt. Jednak jego otrzymanie graniczy z cudem. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Sztuka trzyma w napięciu do ostatniej sceny.

23 listopada – „Selfie.com.pl”.  Występują: Dorota Pomykala, Julia Kamińska, Filip Bobek oraz Piotr Zelt. Sztukę wyreżyserowała Maria Seweryn. Brygida, bohaterka spektaklu, jest wrogiem mężczyzn. Martwi się jednak o córkę Julię, która ciągle jest sama. Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie…

26 listopada – „Klatka dla ptaków” – występują m.in. Tomasz Sapryk, Marek Kaliszuk  i Joanna Kurowska. Właśnie trwa próba przedstawienia, które rozgrywa się w nocnym klubie dla transwestytów. Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) – jego gwiazdą, słynną Drag Queen. Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów ich syna. Zwłaszcza, że teść to bardzo konserwatywny polityk. Huk jest wielki! A śmiech jeszcze większy!

27 listopada – „Kaszana. Zdalnie sterowana”. Wystąpią m.in. Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz oraz Artur Barciś. KASZANA to muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego. Mieszanka kabaretu i piosenki poetyckiej i żartobliwo – ironicznej. Szóstka znakomitych aktorów i wokalistów oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Sprawiają oni, że spektakl staje się arcydziełem a wykonywane utwory nabierają nowego wymiaru. KASZANA to satyryczno-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce, rewelacyjne piosenki i dowcipne teksty, niepozbawione akcentów uniwersalnych. Spektakl wygrał w 2015 r. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych w Siedlcach!

29 listopada – „Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta” z Mikołajem Roznerskim, Lechem Dyblikiem, Sławomirem Packiem, Klaudią Kuchtyk. Reżyseria Marek Rębacz. Jest to zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży. Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany. Śnieżyca, zasypane drogi, Basi kończą się zapasy żywności. Jest wieczór wigilijny wieczór. I właśnie w ten wieczór, do pensjonatu, nieoczekiwanie trafia trzech podejrzanych mężczyzn.. A w radio, co chwila, podawane są komunikaty o trzech poszukiwanych przestępcach…

Epilogiem festiwalu, 30 listopada będzie w ramach PILSKIEJ SCENY OFFOWEJ – „Nim zgaśnie moje flamenco”. Wystąpią aktorzy TEATRU TAK!: Paulina Barycza, Agnieszka Nóżyńska, Katarzyna A. Pawłowska-Lemańska, Greta Ratajczyk, Barbara Żmija, Filip Nykiel, Mateusz Ziemichód. Reżyseria: Ewelina Wyrzykowska.

Dodajmy, że wszystkie przedstawienia rozpoczynają się standardowo o godz. 19.00.

Więcej na: https://www.rck.pila.pl/index.php/polecamy/175-festiwal-teatralny/18-festiwal/1056-18-festiwal-teatralny-teatr-pasja-rodzinna.html

mm