W Pile także okazali wsparcie aresztowanym osobom LGBT | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

W Pile także okazali wsparcie aresztowanym osobom LGBT

W odpowiedzi na coraz szybciej przybierające na sile napędzanie spirali nienawiści, na szczucie i zastraszanie osób LGBT oraz ostatnie zatrzymania na proteście przeciwko decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla Michała Sz. określającego siebie mianem Margot, z kolektywu Stop Bzdurom (chodzi o uszkodzenie w czerwcu furgonetki fundacji Pro Life z hasłami anty-LGBT i atak na jej kierowcę) w sobotę 8 sierpnia w całym kraju odbyły się  solidarnościowe demonstracje. Także osoby z Piły, m.in. z prezydentem Piotrem Głowskim, na placu Konstytucji 3 Maja okazali wsparcie osobom LGBT, które także zostały zatrzymane w piątek, w policyjnych łapankach na ulicach Warszawy.

Uczestnicy kameralnej manifestacji wzięli w niej udział, ponieważ mają  dość homofobii, transfobii i queerfobii w Polsce. Mają dość władzy nakręcającej spiralę nienawiści. Mają  dość przyzwolenia na głoszenie krzywdzących kwestii w przestrzeni publicznej i haniebnych wypowiedzi polityków. Jak mówili, nie będą stali bezczynnie, gdy dzieje się niesprawiedliwość. To osoby LGBT+ wciąż w Polsce nie mogą czuć się bezpiecznie.

Przypomnijmy. W piątek w Warszawie członkowie społeczności LGBT protestowali przeciwko sądowemu orzeczeniu aresztu dla jednego z aktywistów, oskarżonego o pobicie kierowcy i zniszczenie ciężarówki oblepionej homofobicznymi hasłami. Manifestacja zakończyła się  poturbowaniem i brutalnym zatrzymaniem 48 osób. Jak mówili świadkowie wydarzeń, policja nie legitymowała ani razu, a przeprowadziła zwyczajną łapankę. W sobotę policja prowadziła czynności m.in w kierunku czynnego udział w zbiegowisku i uszkodzeniu sprzętu policyjnego. Osoby utrudniające działania policji, były wielokrotnie wzywane do zachowania zgodnego z prawem.

Sebastian Daukszewicz

w_pile_takze_okazali1_01

w_pile_takze_okazali1_17 w_pile_takze_okazali1_02 w_pile_takze_okazali1_03 w_pile_takze_okazali1_04 w_pile_takze_okazali1_05 w_pile_takze_okazali1_06 w_pile_takze_okazali1_07 w_pile_takze_okazali1_08 w_pile_takze_okazali1_09 w_pile_takze_okazali1_10 w_pile_takze_okazali1_11 w_pile_takze_okazali1_12 w_pile_takze_okazali1_13 w_pile_takze_okazali1_14 w_pile_takze_okazali1_15 w_pile_takze_okazali1_16