W przyszłym roku rusza budowa Skateplazy w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

W przyszłym roku rusza budowa Skateplazy w Pile

Dobre informacje napłynęły z Urzędu Miasta dla sympatyków wyczynowej jazdy na rolkach, rowerach bmx, deskorolkach, miłośników skateboardingu, dotyczące budowy na terenie pilskich plantów Skateplazy w ramach Rewitalizacji przestrzeni publicznej w ramach budowy markowego produktu Wielkopolski II etap Pilskiej strefy aktywności. 22 czerwca na konferencji prasowej został zaprezentowany projekt budowy takiego obiektu dla młodzieży, autorstwa Bońka Falickiego z Fractal Skateboarding. Inwestycja ma ruszyć w 2017 roku.

- Skateplaza powstaje w miejscu, które dziś nie jest użytkowane ani zagospodarowane – przy ulicy Dąbrowskiego. Dziś interesujemy się tym terenem i Skateplaza to jeden z wielu projektów pilskiej strefy aktywności. Jest to projekt, który realizujemy już od kilku lat, m.in. początek zagospodarowania Wyspy, przystanie, elementy z małą architekturą przy rzece Gwdzie, ścieżki rowerowe. Dziś przedstawiamy jeden z wielu elementów, który będzie realizowany albo ze środków unijnych, a jak się nie uda to ze środków własnych. Chcielibyśmy zbudować, albo minimum rozpocząć inwestycję w przyszłym roku - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Główny projektant zespołu obiektów to Przedsiębiorstwo Projektowo Realizacyjne Budownictwa PION Sp z o.o., Bydgoszcz, mgr inż. arch. Ludmiła Magdańska. Projektant skateplazy to Boniek Falicki, który  jest członkiem lubelskiego stowarzyszenia sportów ekstremalnych Upside i projektantem skateparków. Zaprojektował ok. 30 takich obiektów, m.in. skateparki w Bielawie, Legnicy, Lubartowie, Lublinie, Lublińcu, Piasecznie, Pucku, Redzie, Rzgowie, Siedlcach, Stargardzie, Szczytnej, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu, Ambacht (Holandia).

- Myślę, że ten obiekt będzie służył wielu użytkownikom nie tylko z Piły, ale całego regionu, czy nawet z Poznania będziemy mieli osoby nie tylko młode, ale nieco starsze, aktywnie spędzające czas, np. jeżdżąc na rolkach. Cieszy nas, że pojawi się bol i to aż dwa, na tym obiekcie. Liczymy, że dzięki temu obiektowi zainteresowanie tym sportem wzrośnie. Obiekt ten jest porównywalny z leszczyńskim, stanowiącym wizytówkę miasta. Gdy tylko obiekt powstanie, będziemy na nim organizować różne zawody. Takie mamy plany – mówi Dawid Sip, współmoderator fanpage’a na facebooku „rolki pila”.

Powierzchnia zabudowy to 3387,12 m2. Skateplazę zaprojektowano w technologii monolitycznej, z betonu zbrojonego siatką z prętów stalowych.  Koszt inwestycji to około 5 milionów złotych.

Sebastian Daukszewicz

w_przyszlym_roku_skateplaza00

w_przyszlym_roku_skateplaza16 w_przyszlym_roku_skateplaza01 w_przyszlym_roku_skateplaza02 w_przyszlym_roku_skateplaza03 w_przyszlym_roku_skateplaza04 w_przyszlym_roku_skateplaza05 w_przyszlym_roku_skateplaza06 w_przyszlym_roku_skateplaza07 w_przyszlym_roku_skateplaza08 w_przyszlym_roku_skateplaza09 w_przyszlym_roku_skateplaza10 w_przyszlym_roku_skateplaza11 w_przyszlym_roku_skateplaza12 w_przyszlym_roku_skateplaza13 w_przyszlym_roku_skateplaza14 w_przyszlym_roku_skateplaza15