W sobotę ekologia zawładnęła parkiem na Pilskiej Wyspie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  W sobotę ekologia zawładnęła parkiem na Pilskiej Wyspie

  Pilska Wyspa (czyt. Park na Wyspie) w sobotę, 27 maja, tętnił ekologią przez duże „E”. Właśnie tego dnia tradycyjnie w pilskiej enklawie zieleni miał miejsce festyn ekologiczny pod hasłem „Tak dla zasady – segreguj odpady”. To proekologiczne, nietuzinkowe wydarzenie mogło się odbyć dzięki Miastu Piła oraz dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

  Słoneczna, iście letnia pogoda zachęcała do odwiedzenia pilskiej wyspy, z czego skwapliwie skorzystały całe rodziny. W czasie promującej zdrowe środowisko imprezy przede wszystkim rozmawiano o segregacji odpadów i ochronie środowiska, w którym przyszło nam żyć. Ale nie obyło się bez szeregu przeróżnych atrakcji dla „małych” i „dużych”.

  Dużym powodzeniem cieszył się ekologiczny quiz dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w którym do wygrania były rowery (pojazdy – nie da się ukryć – w pełni ekologiczne).

  Eko-zabawy i eko-animacje dla dzieci i młodzieży cieszyły się niemniejszym wzięciem.

  Kto chciał, a chcieli wszyscy, mógł odwiedzić stoiska lokalnych firm związanych z ochroną środowiska, gdzie rozmawiano i edukowano z zakresu segregacji odpadów, rodzajów opakowań i eko-znaków. Nie mogło zabraknąć stoisko i warsztatów nordic walking, rekreacyjnej dyscyplinie cieszącej się z dnia na dzień coraz większą popularnością. Organizatorzy zadbali również o możliwość oddania elektrośmieci w zamian za dorodną sadzonkę.

  Jak ekologia, a co za tym idzie zdrowe środowisko i takiż styl życia, nie mogło zabraknąć prawie wszystkiego co jest związane z bicyklami. Najmłodsi mogli skorzystać z nauki jazdy rowerem. Ci co mieli jakiekolwiek kłopoty ze swoim dwukołowcem bez silnika oblegali stoisko bezpłatnej naprawy rowerów. Szczególnie oblegany był punkt, w którym pilska policja znakowała rowery, fotografowała je i wpisywała do swojej bazy. Z roku na rok, ta usługa cieszy się coraz większym poklaskiem. Nic dziwnego, przecież nikt nie chce łatwo stracić swego ekologicznego pojazdu, na które zawsze jest popyt wśród złodziei.

  Tradycyjnie niezwykłe stoisko udostępniła szkoła podstawowa im. Wacława Popiela z Mościsk w gminie Wysoka. Na tym bajecznym stoisku zaprezentowano przedmioty wykonane z przeróżnych odpadów przez niezwykle pomysłowych uczniów, które nie tylko stanowią ozdobę, ale śmiało mogą być wykorzystywane w życiu codziennym.

  Marek Mostowski

  ekologia_zawladnela_parkiem00

  ekologia_zawladnela_parkiem59 ekologia_zawladnela_parkiem01 ekologia_zawladnela_parkiem02 ekologia_zawladnela_parkiem03 ekologia_zawladnela_parkiem04 ekologia_zawladnela_parkiem05 ekologia_zawladnela_parkiem06 ekologia_zawladnela_parkiem07 ekologia_zawladnela_parkiem08 ekologia_zawladnela_parkiem09 ekologia_zawladnela_parkiem10 ekologia_zawladnela_parkiem11 ekologia_zawladnela_parkiem12 ekologia_zawladnela_parkiem13 ekologia_zawladnela_parkiem14 ekologia_zawladnela_parkiem15 ekologia_zawladnela_parkiem16 ekologia_zawladnela_parkiem17 ekologia_zawladnela_parkiem18 ekologia_zawladnela_parkiem19 ekologia_zawladnela_parkiem20 ekologia_zawladnela_parkiem21 ekologia_zawladnela_parkiem22 ekologia_zawladnela_parkiem23 ekologia_zawladnela_parkiem24 ekologia_zawladnela_parkiem25 ekologia_zawladnela_parkiem26 ekologia_zawladnela_parkiem27 ekologia_zawladnela_parkiem28 ekologia_zawladnela_parkiem29 ekologia_zawladnela_parkiem30 ekologia_zawladnela_parkiem31 ekologia_zawladnela_parkiem32 ekologia_zawladnela_parkiem33 ekologia_zawladnela_parkiem34 ekologia_zawladnela_parkiem35 ekologia_zawladnela_parkiem36 ekologia_zawladnela_parkiem37 ekologia_zawladnela_parkiem38 ekologia_zawladnela_parkiem39 ekologia_zawladnela_parkiem40 ekologia_zawladnela_parkiem41 ekologia_zawladnela_parkiem42 ekologia_zawladnela_parkiem43 ekologia_zawladnela_parkiem44 ekologia_zawladnela_parkiem45 ekologia_zawladnela_parkiem46 ekologia_zawladnela_parkiem47 ekologia_zawladnela_parkiem48 ekologia_zawladnela_parkiem49 ekologia_zawladnela_parkiem50 ekologia_zawladnela_parkiem51 ekologia_zawladnela_parkiem52 ekologia_zawladnela_parkiem53 ekologia_zawladnela_parkiem54 ekologia_zawladnela_parkiem55 ekologia_zawladnela_parkiem56 ekologia_zawladnela_parkiem57 ekologia_zawladnela_parkiem58