WAŁCZ. „NAWET NAJMŁODSZE PRZEDSZKOLAKI ZNAJĄ DROGOWE ZNAKI” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  WAŁCZ. „NAWET NAJMŁODSZE PRZEDSZKOLAKI ZNAJĄ DROGOWE ZNAKI”

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałcz spotkali się z przedszkolaki i uczniami klasy „zerowej” aby wzbogacić wiedzę najmłodszych o zasady bezpieczeństwa. Ogólnym celem było zapoznanie dzieci z zasadami przechodzenia przez jezdnię, po pasach, wyjaśnienie znaczenia znaków drogowych w ruchu drogowym, rozpoznawanie znaczenia koloru czerwonego i zielonego w sygnalizatorze drogowym. Niespodzianką spotkania było poznanie Gryfusia- maskotki policji zachodniopomorskiej i maskotki policyjnej powiatu wałeckiego.

  Rozmowa o bezpieczeństwie na drodze to najczęstszy temat spotkań policjantów z najmłodszymi. Tak było i tym razem, podczas spotkania z przedszkolakami i klasą „zerową” w Szkole Podstawowej w Chwiramie. Celem ogólnym było zapoznanie dzieci z zasadami związanymi z bezpieczeństwem na drodze tzn. zasadami przechodzenia przez jezdnię: na zielonym świetle, po pasach, zapoznanie z bezpiecznymi miejscami do zabawy, wyjaśnienie znaczenia znaków drogowych w ruchu drogowym, rozpoznawanie znaczenia koloru czerwonego i zielonego w sygnalizatorze drogowym.

  Policjanci przekazywali przedszkolakom ważne treści także w formie zabaw ruchowych ze śpiewem: ,,Czerwone światło- stój”. Zabawa to odpowiedz na pytanie jak należy zachowywać się, gdy świeci się czerwone światło, a jak należy zachowywać się, gdy świeci się zielone światło? Kilkulatki wiedzą, że znaki drogowe, to mowa porozumiewania się pomiędzy kierowcami i pieszymi. Jednak bezpieczeństwo na drodze to nie jedyny temat spotkania. Dzieci uczyły się także właściwych postaw w kontakcie ze zwierzęciem, głównie psem oraz zawiadamiania służb ratowniczych o ważnym zdarzeniu.

  Niespodzianką spotkania było poznanie Gryfusia maskotki policji zachodniopomorskiej i maskotki policyjnej powiatu wałeckiego Sierżanta Bródki. Maskotki wzbudziły ogromne poruszenie wśród dzieci i zaciekawienie. Ciekawostką była informacja o nadchodzących urodzinach Sierżanta Bródki. Kolorowanie ilustracji z postacią pana policjanta i pani policjantki kończyło odwiedziny. Na pamiątkę spotkania i w trosce o bezpieczeństwo, przedszkolaki otrzymały od policjantów odblaskowe szelk.i

  KPP w Wałczu

  nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_01

  nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_08 nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_02 nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_03 nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_04 nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_05 nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_06 nawet_najmlodsze_przedszkolaki1_07