Wałcz. Otwarcie ronda przy ul. gen. Władysława Andersa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wałcz. Otwarcie ronda przy ul. gen. Władysława Andersa

  Rondo przy ul. gen. Władysława Andersa w Wałczu to najnowsza miejska inwestycja w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W projekcie miasto przewidziało nie tylko budowę nowego odcinka drogi łączącej Aleję Zdobywców Wału Pomorskiego z ul. gen. Władysława Andersa, zjazdy do przyległych nieruchomości, ale również i małe rondo, które mamy nadzieję będzie gwarantować mieszkańcom większe bezpieczeństwo.

  - Wałcz jest miastem położonym pomiędzy dwoma jeziorami. W wielu miejscach tworzą nam się zatem „wąskie gardła” komunikacyjne, które szczególnie w sezonie letnim utrudniają Wałczanom przemieszczanie się. Budowa nowego ronda oraz połączenie dwóch ulic przy zachowaniu wszelkich norm i wytycznych to nasz kolejny krok  w stronę bezpiecznego i płynnego podróżowania. Inwestycja była wymagająca ponieważ obejmowała zarówno przebudowę zatoki autobusowej, a także chodników i ścieżek rowerowych, oświetlenia czy sieci elektroenergetycznych. Ale cieszę się niezmiernie, że zgodnie z planem udało nam się wszystko zrealizować – mówił Maciej Żebrowski o zakończonej już inwestycji.

  Wartość całego projektu opiewała na kwotę ok. 2 775 000,00 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 1 851 900,07 zł .

  Wykonawcą została firma Asta Bud sp. z o.o. z Piły, a 27 lipca br. nastąpił odbiór inwestycji. 23 września Burmistrz Miasta Wałcz wspólnie z Panią Małgorzatą Golińską Wiceminister Klimatu i Środowiska oraz Wicewojewodą Zachodniopomorskim Tomaszem Wójcikiem oficjalnie otworzyli rondo.

  UM Wałcz

  walcz_otwarcie_ronda001

  walcz_otwarcie_ronda002 walcz_otwarcie_ronda003 walcz_otwarcie_ronda004 walcz_otwarcie_ronda005 walcz_otwarcie_ronda006