Wałcz. „Uciekał po dachu, zgłosił interwencję wpadł prosto w ręce policjantów- zatrzymani poszukiwani” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wałcz. „Uciekał po dachu, zgłosił interwencję wpadł prosto w ręce policjantów- zatrzymani poszukiwani”

  walcz_uciekal

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu w ostatnim czasie zatrzymali kilka osób poszukiwanych listem gończym. To cykliczne działania funkcjonariuszy pod kątem ujawniania osób poszukiwanych.

  Policjanci wałeccy prowadzą cykliczne działania, które mają na celu przymusowe doprowadzenie do zakładu karnego osób poszukiwanych listem gończym. W skrócie list gończy to postanowienie prokuratora lub sądu o poszukiwaniu określonej osoby. Co ważne, poszukiwany na tej podstawie może być podejrzany, oskarżony lub skazany.

  Funkcjonariusze na podstawie posiadanych informacji sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Również w trakcie swojej codziennej służby mundurowi legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy nie są poszukiwane. W ostatnim czasie zrealizowano poszukiwania pięciu osób.

  Podstawami do wykonania tych czynności był list gończy oraz nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Jeden z poszukiwanych został zatrzymany na ulicach miasta Wałcza, kiedy popełnił wykroczenie drogowe. Wpadł podczas legitymowania. Inny, kiedy zorientował się, że w jego miejscu zamieszkania pojawili się policjanci ukrył się na dachu budynku.

  W konsekwencji uciekając po spadzistym dachu przed mundurowymi, zjechał w dół po przygotowanym uprzednio wężu strażackim prosto w ręce funkcjonariuszy. Kolejny poszukiwany aby nie dać się złapać wynajął pokój w hotelu. Następny z poszukiwanych zatelefonował na numer alarmowy 112 zgłaszając interwencję. Gdy policjanci przybyli na miejsce okazało się, że zgłaszającym jest osoba poszukiwana. Mężczyzna został zatrzymany. Ostatni piąty poszukiwany listem gończym został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

  Zatrzymani to między innymi sprawcy rozbojów, przestępstw narkotykowych, niestosujący się do poleceń sądu. Teraz najbliższe miesiące i lata spędzą za kratami.

  KPP Wałcz