Wałcz. Wszyscy zakładamy odblaski, poprawiamy naszą widoczność | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wałcz. Wszyscy zakładamy odblaski, poprawiamy naszą widoczność

  Policjanci z wałeckiej drogówki zakładali dziś odblaski wszystkim napotkanym pieszym. Dobra widoczność jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki odblaskom kierowca jest w stanie zauważyć pieszego już z odległości ok. 150 metrów.

  Wraz z nadejściem jesieni policjanci wałeckiej drogówki prowadzą działania podczas, których wręczają pieszym elementy odblaskowe aby poprawić ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze. Noszenie elementów odblaskowych jest uregulowane prawnie, jednak mało kto o tym pamięta. Ten niepozorny fragment odzieży może niejednokrotnie ocalić nasze zdrowie i życie.

  Obowiązek noszenia odblasków ma każda osoba poruszająca się pieszo po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Już jeden element odblaskowy znacznie poprawia widoczność pieszego czy rowerzysty po zmroku. Warto pamiętać, że odblask jest skuteczny wtedy, kiedy jest założony w widocznym miejscu. Może to być kostka, ramię lub zamek od plecaka. Im więcej takich elementów mamy na sobie, tym większa jest szansa na uniknięcie starcia z pojazdem.

  Każdy kierowca z pewnością zorientuje się, że odblask od świateł jego samochodu dochodzi od osoby pieszej. Mimo tego, iż odblaski nie są wymagane w terenie zabudowanym, w ciągu dnia niejednokrotnie mogą się przydać. Pora jesienno – zimowa to czas, kiedy panuje tendencja na ubrania w ciemne kolory. Pieszy ubrany w ciemną odzież, nie posiadający żadnych elementów odblaskowych zostanie zauważony przez kierowcę w ostatniej chwili.

  Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo- zakładajmy odblaski.

  Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

  walcz_wszyscy_zakladamy1_01

  walcz_wszyscy_zakladamy1_05 walcz_wszyscy_zakladamy1_02 walcz_wszyscy_zakladamy1_03 walcz_wszyscy_zakladamy1_04