Weź udział w III Biegu TROPEM WILCZYM Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Weź udział w III Biegu TROPEM WILCZYM Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pile

Przypominamy, że trwają zapisy na III edycję Biegu Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 4 marca w Pile! Dystans biegu to 1963 metrów (1 pętla). Można pokonać go sprintem, truchtem albo marszem. Bez trudu mogą wziąć w nim udział całe rodziny i osoby, które, na co dzień raczej nie biegają. Wyjątkowa okazja, żeby złożyć hołd Niezłomnym i poczuć klimat leśnego biegu. Dystans symboliczny, ponieważ to właśnie w 1963 roku zginął w walce ostatni żołnierz Józef Franczak ps. Lalek. Opłata startowa wynosi 25 zł. Limit zgłoszeń 450. Decyduje kolejność wpłat. Miejscem wydarzenia jest las przy ul. Mickiewicza (na wysokości skrzyżowania z ul. Reja).

Pomysłodawcą projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, a także realizatorem projektu jest Fundacja Wolność i Demokracja w Warszawie. Organizatorem lokalnym biegu w Pile jest grupa Pilscy Patrioci.

W Pile po raz pierwszy zorganizowaliśmy bieg w 2016 roku, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Na linii startu ustawiło się 300 uczestników, którzy pobiegli leśnymi ścieżkami oddając hołd bohaterom powstania antykomunistycznego. W 2017 roku udało się przekroczyć liczbę 300.

W tym roku w Pile wystąpi 450 uczestników. Na wszystkich na mecie będą czekać pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek. Pakiet startowy zawiera t-shirt z wizerunkiem bohatera, materiały promocyjne, ubezpieczenie, gadżety patriotyczne oraz wspomniany już medal.

Podczas imprezy zostanie przeprowadzona loteria. Wylosowane zostaną numery startowe uczestników biegu. Osoby, które nie odbiorą nagrody w dniu imprezy, będą mieli tydzień na odebranie fantów w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Staromiejskiej w Pile.

Zapisy prowadzone przez stronę  http://f-time.pl/zapisy/?bieg=425 oraz w Kolejowym Sklepie Sportowym przy ul. Staromiejskiej w Pile. Uczestnik ma prawo do startu w biegu dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. Jeśli ktoś nie ma jak dokonać przelewu to płatności może dokonać w sklepie.

Pakiety startowe będzie można odbierać na kilka dni przed biegiem w wyżej wymienionym sklepie. O wszystkim będziemy informować na bieżąco!

Plan programowy:

10:45 wydawanie reszty pakietów startowych

12:00 start biegu

12:30 loteria

13:30 zakończenie imprezy

Strona organizatora: https://www.facebook.com/biegtropemwilczymwpile/

(SE)

wez_uzial_w_biegu0

wez_uzial_w_biegu1