Wicelider wyjechał z Piły bez punktów

Trwa festiwal zwycięstw piłkarzy pilskiej Polonii. Drużyna Piotra Sochackiego pokonała kolejno lidera i wicelidera pilskiej klasy okręgowej. Przed tygodniem pilanie pokonali 2:1 Wełnę Skoki, a 1 czerwca poloniści 3: 1 wygrali z Płomieniem Połajewo.

pilka_nozna_pila

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy przed spotkaniem mieli siedem punktów przewagi nad Polonią. Piłkarze Płomienia częściej przebywali na połowie polonistów i często stwarzali groźne akcje pod pilską bramką i jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Robert Sołowiej po doskonałym podaniu od jednego z piłkarzy Płomienia znalazł się sam na sam z Tomaszem Kępczyńskim i precyzyjnym strzałem pokonał pilskiego golkipera, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. W tej sytuacji zdecydowany błąd popełniła formacja obronna Polonii, która w kolejnej części meczu spisywała się dużo lepiej.
W 30′ meczu, po podaniu Jakuba Skwarka, bramkarza Płomienia pokonał Mateusz Kostecki, dla którego była to już dwudziesta pierwsza bramka w trwających rozgrywkach pilskiej „okręgówki”. Podkreślić jednak należy, że dla asystującego przy golu Kosteckiego Jakuba Skwarka, był to pierwszy mecz w barwach TP Polonia po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją śródstopia i stawu skokowego. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1.
Po zmianie stron szybko gola zdobyła Polonia. W 48′ meczu strzelcem bramki był Skwarek, któremu asystował Pańczyszyn i Polonia objęła prowadzenie 2:1. Później jeden z zawodników Płomienia otrzymał czerwoną kartkę i jasnym było, że pilanom powinno się grać w tym meczu dużo łatwiej. Tak też rzeczywiście było, bo w 84′ swojego drugiego gola zdobył Kostecki, a drugą asystę zanotował Skwarek. Pilanie prowadzili 3: 1 i gdy wydawało się, że polonistom już nic złego nie może się przydarzyć, gospodarzy meczu przed utratą drugiego gola uratowała poprzeczka.
Polonia odniosła drugą bardzo ważną wygraną. Co ważniejsze, był to drugi mecz z rzędu pilan, jaki toczył się na zdecydowanie wysokim poziomie. Zdaniem niektórych piłkarzy i obserwatorów spotkania, był to najlepszy mecz pilan w trwających rozgrywkach. Do końca sezonu zostały jeszcze tylko trzy mecze. Pilanie wyjeżdżają w kolejnej kolejce do Damasławka, później w Pile podejmują Polonią Chodzież, a sezon zakończą w Jastrowiu.