Wielkanoc – czas nadziei i odrodzenia | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wielkanoc – czas nadziei i odrodzenia

Przed nami najważniejsze święto chrześcijańskie – Wielkanoc, a innymi słowy Zmartwychwstanie Pańskie. Święto czczące zdarzenie będące kanwą wiary chrześcijańskiej – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Wielki Tydzień zwieńczony Wielkim Piątkiem, Sobotą i Niedzielą, czyli Triduum Paschalnym to okres zadumy i refleksji, który jednak kończy się eksplozją radości, bowiem Jezus Zmartwychwstał.

Święta Wielkanocne znamionują jednak coś więcej. Po pierwsze dają wiarę w sens życia i jego ziemskiego kresu, za którym nie ma wyłącznie czarnej próżni i nicości. Jest przecież „narodzenie się na nowo”, albo jak kto woli powstanie z martwych! Ale są również heroldem ogłaszającym budzenie się wszystkiego wokół do życia. Przecież zaczynają pojawiać się pierwsze pąki, dopiero co wyklute pisklęta swym kwileniem dopominają się o strawę. Słowem, cała przyroda budzi się do życia! To co zamarło pod śniegiem teraz się odradza. Może nie całkiem to samo, ale będące kontynuacją tego co obumarło. Zatem non omnis moriar Horacego także zyskuje na znaczeniu, bowiem zmartwychwstajemy poprzez naszych potomków, ale także przez nasze dobre ziemskie uczynki, a częstokroć dzieła.

Z okazji tych jedynych w swoim rodzaju świąt życzę Wam Drodzy Czytelnicy, aby obudziło się również w Was wyłącznie to co najlepsze, zaś to co złe przepadło w nicości. Wesołych Świąt Wielkiej Nocy! Alleluja!

Marek Mostowski

pod_lupa_kwiecien_2019_1

pod_lupa_kwiecien_2019_2