Wielkanocne wydanie Tętna Regionu czeka już na Ciebie! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wielkanocne wydanie Tętna Regionu czeka już na Ciebie!

ikona

 

Za kilka dni najważniejsze święta chrześcijańskie. Wielkanoc, która jest synonimem zmartwychwstania oraz budzącej się do życie po zimowym śnie przyrody. Kwietniowe wydanie Waszej gazety będzie przepełnione akcentami tych jedynych w swoim rodzaju świąt. Oczywiście będzie spora garść życzeń specjalnie dla Was, zarówno od przedsiębiorców, jak i polityków. Oczywiście tradycyjnie będzie co poczytać. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, w co nie wątpimy. Zatem zapraszamy do satysfakcjonującej lektury.

 

W kwietniowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

 

Rekomendujemy:

 

- Rozrywka i igrzyska ważniejsze od zdrowia!?

15 kwietnia, w Urzędzie Miasta Piły zostało podpisane 5-stronne porozumienie w sprawie utworzenia w Pile Centrum Radioterapii, będącego filią Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, na terenie wydzielonym ze Szpitala Specjalistycznego w Pile. Owo porozumienie w 2015 roku zostało przez jego sygnatariuszy aneksowane. Każda ze stron zobowiązała się do realizacji konkretnych działań, z których wywiązały się tylko cztery, natomiast do chwili obecnej swego zobowiązania finansowego nie zrealizował Powiat Pilski.

Czy i kiedy w pilskim szpitalu zostanie utworzony oddział onkologiczny, trudno zgadnąć. Jednak jest pewne, że: gdyby starosta chciał, ten oddział już by powstał!

str. 16 i 17

 

- Dyktando 500 wyłoniło tegorocznego mistrza ortografii

6 kwietnia 2019 roku po raz siódmy 43 osoby podjęły wyzwanie zdobycia tytułu Mistrza Ortografii Ziemi Pilskiej. Dyktando przygotował i poprowadził po raz kolejny prof. Andrzej Markowski, który również przygotował wykład na temat „Jak traktujemy polszczyznę, czyli postawy Polaków wobec języka ojczystego”. W tym roku najlepiej z niełatwymi zasadami ortografii i interpunkcji języka polskiego poradziła sobie Beata Bednarska.

str. 21

 

Na inaugurację pilska Polonia pokonuje Niedźwiadki z Rawicza

Na ten dzień czekali kibice żużla nad Gwdą. 7 kwietnia 2019 r. zawodnicy Euro Finannce Polonii Piła zainaugurowali rozgrywki 2. Ligi Żużlowej od zwycięstwa. Przed ponad 4-tysięczną publicznością pokonali na swoim torze drużynę Stainer Unię Kolejarza Rawicz 49:41. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził kapitan Tomas H. Jonasson, który na swoim koncie zapisał 14 punktów. Taką samą ilość w sześciu startach dla Niedźwiadków wywalczył Jaimon Lidsey.

str. 28

 

- Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.

str. 9

 

- PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek w wielkanocnym odcinku tej jakże potrzebnej rubryki, porusza kwestię „Dyskryminacji w zatrudnieniu”. Jak stanowi Kodeks Pracy, pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, bez względu między innymi na płeć. Osoba, wobec której pracodawca naruszył zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, ma prawo do odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat? Zatem koniecznie uważnie przeczytajcie kwietniową poradę mec. Agnieszki Przeworek.

Przypominamy, że pani Agnieszka Przeworek oczekuje na kolejne pytania od państwa.

str. 9

 

REAKCJA w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!

W kwietniowej Reakcji poruszymy na kanwie listu od jednego z Czytelników kwestię związaną z nieprzejezdnością alei Niepodległości w Pile. Żeby wydostać się z Grodu Staszica ową aleją (stanowiącą fragment DK 11) w kierunku Kołobrzegu, nieopodal wjazdu na ulicę Żytnią, napotykamy na wykop niepozwalający na dalszą jazdę tą ulicą. I nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ żeby miasto rozwijało się w takim tempie jak dotychczas, a mieszkańcom żyło się lepiej, remonty, rewitalizacje, przebudowy są nieodzowne. Jednak pan Szymon, uważa że można by remontować najpierw jedną połowę jezdni, a następnie drugą, co by ułatwiło życie zmotoryzowanym. Czy nasz Czytelnik ma rację? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie należy przeczytać reakcyjny tekst, od deski do deski. Zapraszam do lektury.

 

- Pod Lupą to specjalne, świąteczne wydanie jest bardzo stonowane, i poświęcone Wielkiej Nocy oraz życzeniom kierowanym przeze mnie do Państwa. Zatytułowałem je Wielkanoc – czas nadziei i odrodzenia. Zapraszam serdecznie do lektury!

 

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zachęcam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny