Wielkie wyróżnienie dla „Głosu Siódemki” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Wielkie wyróżnienie dla „Głosu Siódemki”

wielkie_wyroznienie_dla_glosu

Redakcja Głosu Siódemki” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile uczestniczyła przez cały rok szkolny w ogólnopolskim konkursie gazet JuniorLAB. Uczniowie tworzyli swoje teksty do pisma, redagowanego na platformie Junior Media oraz wykonywali zadania specjalne. Spośród 178 redakcji licealnych, gimnazjalnych oraz szkół podstawowych „Głos Siódemki” zajął X miejsce.

Nagrodą jest bezpłatny udział dwojga redaktorów w Letniej Szkole Junior Media 2019, która będzie miała bazę w Amerykańskim Parku Rozrywki w Żorach. Są to atrakcje charakterystyczne dla całego kontynentu amerykańskiego w jednym miejscu. Uczestnicy zwiedzą Hawaje, Meksyk czy Las Vegas nie ruszając się z Polski! A oprócz tego: profesjonalne warsztaty dziennikarskie przygotowane przez dziennikarzy Polska Press Grupy, codzienne korzystanie z oferty Twinpigs – Amerykańskiego Parku Rozrywki, zwiedzanie Muzeum Ognia, wizyta w Parku Wodnym Aquarion, gry i konkurencje zespołowe prowadzone pod okiem profesjonalnych animatorów, karaoke/dyskoteka, wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.

A tymi szczęśliwcami są: Karina Zawada z kl. VII a oraz Szymon Pawlaczyk z kl. VII b. Gratulujemy i liczymy na arcyciekawe relacje i zdjęcia po ich powrocie. Opiekunem redakcji od 22 lat jest Stanisława Grelowska.

red