Wielkimi krokami zbliża się 31. Półmaraton Signify Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wielkimi krokami zbliża się 31. Półmaraton Signify Piła

  4 września 2022 r. o 11.00 startem  przy al. Wojska Polskiego rozpocznie się 31. Międzynarodowy Półmaraton Signify Piła. W tym roku  biegacze będą mieć do pokonania dystans 21,0975 km. nową trasą. Przed biegiem głównym przygotowano bieg dla dzieci z pilskich szkół oraz bieg VIP-ów. Niestety na dziś w półmaratonie nie weźmie udział czołówka polskich czy zagranicznych biegaczy. Natomiast nowością będzie bieg eliminacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Masters w Półmaratonie.

  - Już w tamtym roku zauważyliśmy spadek frekwencji. I tak jest we wszystkich biegach w kraju. Wcześniej przed pandemią brało udział w naszym biegu nawet 3,5 tysiąca biegaczy, a teraz, na dzień dzisiejszy 25 sierpnia do biegu głównego zgłosiło się 1185 zawodników. Wiele biegów z wiosny zostało przeniesionych na jesień i w naszym terminie też kilka w okolicy się odbywa. Najwięcej uczestników mieliśmy z Poznania, a z Piły 300-400. Na daną chwilę mamy zapisanych 120 zawodników z Piły. To jest w pewnego rodzaju zaskoczenie, że ich jest tak mało. Z czołówki mamy zawodniczkę z Ukrainy, czekamy na potwierdzenie dwóch  zawodników z Kenii niestety zabraknie najlepszych z naszego kraju, bo jak wiemy cała czołówka startowała z ostatnich Mistrzostwach Europy w Monachium i w tej chwili odpoczywają. Także wielu tych dobrych maratończyków pełnią też służbę w wojsku i tydzień przed naszymi zawodami mają swoje mistrzostwa. Nam zależy, aby podobnie jak rok temu na mecie zameldowało się więcej niż tysiąc biegaczy – mówi Henryk Paskal, dyrektor półmaratonu Signify.

  - Zapraszam na 31. Półmaraton Signify. Jako samorząd nie tylko wspieramy bieg, ale zrobiliśmy wszystko, aby mogli państwo znaleźć w Pile dobrą, sportową atmosferę fair play oraz osiągać jak najlepsze wyniki. Nie obiecujemy pogody, ale udało się jeden z odcinków ul. Paderewskiego wyremontować, tak aby można było tam przyśpieszyć lub odpocząć – dodaje Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

  Na prośbę KPP w Pile trasa biegu w porównaniu z ubiegłym rokiem zostaje zmieniona w trzech miejscach. Nie pojawią się biegacze na Jadwiżynie oraz na ulicy Tucholskiej. Ponadto start biegu głównego jest przesunięty o 600 metrów w tył (pobliżu parku miejskiego) w porównaniu z rokiem ubiegłym.

  Nowa trasa Półmaratonu Signify
  https://www.halfmarathon.pl/trasa-biegu1/

  Zapraszamy serdecznie do zapisów które trwają do końca sierpnia pod adresem  https://www.halfmarathon.pl/

  W tym roku odbędą się również biegi dla dzieci, w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas 4-6 pokonają dystans 800 metrów, a uczniowie  z klas 7-8 przebiegną trasę długości 1300 metrów. W tym przypadku organizatorzy proszą młodych biegaczy oraz ich prawnych opiekunów o zapisywanie się do biegu w szkołach u nauczycieli w dniach 1 i 2 września.

  Informujemy, że w związku z półmaratonem nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w godzinach od 9:30 do 14:30. Za wszelkie utrudnienia organizatorzy  przepraszają  i zapraszają  do kibicowania uczestnikom biegu.

  Sebastian Daukszewicz

  wielkimi_krokami

  Mapa biegu 2022.cdr wielkimi_krokami_02 wielkimi_krokami_03 wielkimi_krokami_04 wielkimi_krokami_05 wielkimi_krokami_06 wielkimi_krokami_07