Wielkopolsko – przełajowe żniwa… na pilskim lotnisku | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wielkopolsko – przełajowe żniwa… na pilskim lotnisku

  27 grudnia 2020 r. na naszym terenie (pilskie lotnisko) nasi zawodnicy Bosco Cyclocross Team z małej akademii UKS Sportowiec Piła wywalczyli w Mistrzostwach Wielkopolski w CX: dwa złota,  jedno srebro, jeden brąz. Wyścig o tytuł Mistrza Wielkopolski odbył się w ramach finałowej rywalizacji Stevens CX CUP.

  W pierwszym wyścigu młodzików Grzesiek Boiński narzucił takie tempo, że po pierwszym kilometrze rundy [a mieli ich 3 do pokonania] samotnie odjechał od grupy 6 goniących rywali. Zdobywał przewagę z okrążenia na okrążenie i na koniec w geście podniesionych rąk mógł cieszyć się kolejnym, bo już 3 tryumfem w lidze Stevensa. Naturalnie generalka wygrana przez Grzesia.

  W wyścigu żaków wystartowało 3 naszych. Tutaj chłopcy wywalczyli srebro i brąz. Wicemistrzostwo Wielkopolski dla Wojtka Cierpickiego a brązowy krążęk dla Stasia Stachowicza. Na 5 miejscu przyjechał Dawid Harenda. Te wysokie miejsca zapewniło całe podium dla naszych klubowiczów w klasyfikacji generalnej pucharu Stevensa. Wśród żakinii wystartował Wiktoria Janczukowicz, dojeżdżając na 10 miejscu.

  Wyścig juniorów młodszych przyniósł najwięcej emocji. Po starcie poszedł bardzo mocno Miłosz Marciniak, który odjechał od goniącej 8 osobowej grupy. Został skasowany i wrócił po oddech na koło rywalom. W drugiej części wyścigu odskoczył Wiktor Czekay a jego koledzy z Akademia Bonecki Team kontrolowali wyścig. W pościg ruszyli zawodnicy z Leszna, tym samym robiąc “koło” dla pozostałych w tym Miłosza. W efekcie Miłosz złapał drugi oddech na ostatnich szykanach walczył o 3 miejsce. Potknięcia i wywrotka przyniosła spadek na 7 pozycję. Karol Harenda wywalczył 12 miejsce po bardzo mądrej, mocnej i równej jeździe. Tym samym chłopcy wywalczyli sobie miejsce na podium w generalce, odpowiednio 2 – Miłosz, 3 Karol. Cieszy również jazda naszego byłego wychowanka, wspomnianego Wiktora Czekaya, który przechodzi do Teamu trenera Boneckiego ze Zbąszynka. Zrobił dużą niespodziankę swojemu nowemu teamowi ale również nam i pilanom, którzy go oglądali.

  Wśród juniorów wystartował Max Brożyna i dojechał na 9 miejscu, w generalce spadł z 3 na 6 miejsce.

  Natomiast Weronika Tabała wśród juniorek, w generalce Pucharu Stevensa wywalczyła 3 miejsce, jednak najbardziej cieszy fakt wywalczenia drugiego Mistrzostwa Wielkopolski dla naszego klubu właśnie przez Werę. Nie odbyło się to bez przeszkód w postaci wywrotki po starcie. Wola walki tej dziewczyny jest nie do złamania. Ruszyła i przywiozła jeszcze tytuł najlepszego przełajowca w Wielkopolsce.

  Przed nami teraz ostatnie 3 tygodnie pracy i krajowe Mistrzostwa w CX Włoszakowice 2021.

  Zdjecia: Dulny foto
  Tekst: Bosco Cyclocross Team

  przelajowe_zniwa1_01

  przelajowe_zniwa1_20 przelajowe_zniwa1_02 przelajowe_zniwa1_03 przelajowe_zniwa1_04 przelajowe_zniwa1_05 przelajowe_zniwa1_06 przelajowe_zniwa1_07 przelajowe_zniwa1_08 przelajowe_zniwa1_09 przelajowe_zniwa1_10 przelajowe_zniwa1_11 przelajowe_zniwa1_12 przelajowe_zniwa1_13 przelajowe_zniwa1_14 przelajowe_zniwa1_15 przelajowe_zniwa1_16 przelajowe_zniwa1_17 przelajowe_zniwa1_18 przelajowe_zniwa1_19