„Wirus Świrus … i cała reszta” w Mikołajki nie tylko dla pilskich dzieci | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„Wirus Świrus … i cała reszta” w Mikołajki nie tylko dla pilskich dzieci

Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile zaprasza na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie „Wirus Świrus i cała reszta”. Teatr Miejski pl. Staszica 1
6.12. (środa) 2017r. godz. 9:00 i 11:30. Bilet – 15zł.

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Beata Niedziela, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Artur Czerwiński, Artur Paczesny.

Bajka „Wirus Świrus i cała reszta” jest zarówno klasyczną baśnią, której bohaterowie przeżywają rozliczne i niezwykle wciągające młodego widza przygody, jak i – ze względu na tematykę – bardzo współczesną przypowieścią pedagogiczną dotyczącą niebezpieczeństw związanych z plagą dzisiejszych czasów: uzależnieniem od technologii. I chociaż akcja „Wirusa Świrusa…” toczy się wewnątrz nowoczesnego telefonu komórkowego (przedstawionego jako królestwo zamieszkałe przez zainstalowane w nim programy) to jednak jej głównym bohaterem pozostaje dziecko – właściciel owego telefonu. (Oto do królestwa władcy telefonu Imperatora Sam – Dżungla przybywa zły bohater Wirus, któremu przy pomocy sprytu i kłamstw udaje się zdobyć władzę nad programami zainstalowanymi w telefonie, którego właścicielem jest ośmioletni Piotruś. Od tej chwili wspomniane programy mają tylko jedno zadanie: zmuszać Piotrusia do nieustannego używania telefonu. Dziecko przestaje jeść, spać, uczyć się i bawić, zaczyna okłamywać swoją mamę. Innymi słowy: jego zachowanie zaczyna zdradzać wszystkie elementy uzależnienia od telefonu komórkowego. Plan Wirusa jest bardziej przerażający: chce, żeby program uzależniający dzieci  dostał się drogą internetową do innych telefonów, których używają miliony dzieci na całym świecie. Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna na ratunek Piotrusiowi i innym dzieciom wyruszają trzy niepozorne, nigdy nie używane programy. Wejdą one do świata rzeczywistości wirtualnej i po przeżyciu emocjonujących i groźnych przygód uratują zarówno telefon jak i samego Piotrusia (oraz inne dzieci) od złego wpływu Wirusa Świrusa). Bajka „Wirus Świrus”, na którą zapraszamy w ostatniej części niesie ze sobą także inne przesłanie: przyjaźń, miłość i gotowość do poświęceń to wartości, dzięki którym można pokonać zło tego świata.

UWAGA! BAJKA DLA DZIECI OD LAT PIĘCIU.  

Po spektaklu spotkanie z Mikołajem!

Informacje w godz. od 8:00 do 15:00, tel. 67 210 5007, e-mail: teatr@rck.pila.pl , Rezerwacja i zakup biletów kasa: tel. 602 252 675, e-mail: kasa@rck.pila.pl .

red

wirus_swirus00

wirus_swirus01