Wodę pijesz – zdrowiej żyjesz | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Wodę pijesz – zdrowiej żyjesz

  Takie hasło przyświecało organizatorom Dnia Picia Wody, który odbył się we wtorek 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich. Była to jedna z imprez odbywających się w ramach programu Rządowego „Bezpieczna i przyjazna szkoła” oraz projektu „Wszystko dla zdrowia”.

  Tego dnia w holu szkoły pojawiły się gazetki okolicznościowe, na których można było wyczytać prawie wszystko o wodzie. Były informacje nie tylko o jej składzie chemicznym, pochodzeniu, występowaniu oraz problemach z jej brakiem i potrzebą oszczędzania, ale przede wszystkim o jej dobroczynnym wpływie na organizm człowieka.

  Uczniowie klas VI w holu szkoły przygotowali specjalne stoisko, na którym każdemu chętnemu „polewano” wodę mineralną. Amatorów H2O nie brakowało. Na przerwach ustawiały się długie kolejki po ten drogocenny napój. Poza tym każdemu uczniowi i uczennicy, nauczycielowi, rodzicowi, czy interesantowi, który odwiedził szkołę przypinano błękitną kroplę wody. Była ona znakiem tego, że o rewelacyjnym wpływie wody na nasz organizm wiemy dużo. Przynajmniej 3/4 uczniów obliczyło według podanego wzoru, ile wody dziennie powinno wypijać.

  Akcja „reklamowania” picia wody osiągnęła swój cel chociażby dlatego, że opróżniono wszystkie butelki zdrowej wody mineralnej, a było ich naprawdę sporo. Był też jeden maleńki mankament – kolejki w toaletach.

  Katarzyna Bruzda

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA